Turecko pátrá po posádce lodi, kterou u Nigérie napadli piráti. Jednoho člena posádky zabili

pexels.com

Piráti v Guinejském zálivu v sobotu ráno zaútočili u pobřeží Nigérie na kontejnerovou loď. Jednoho ázerbájdžánského člena posádky zabili, 15 tureckých námořníků unesli a loď následně opustili, informovala dnes agentura DPA. Na palubě lodi zůstal kapitán a další dva muži, jen s pomocí radaru se snažili doplout do Gabonu. Po unesených členech posádky Turecko pátrá.

Agentura Anadolu oznámila, že útok se stal zhruba 180 námořních mil (přes 330 kilometrů) od pobřeží Nigérie. Loď, která plula pod liberijskou vlajkou, byla na cestě z nigerijského hlavního města Lagos do Kapského Města v Jihoafrické republice. Přepravní společnost se sídlem v Istanbulu, které loď patří, útok potvrdila.

Kapitánovi lodi se nejspíš podařilo nahrát zvukovou zprávu, kterou sdílel na twitteru. „Nevím, kam pluji. Piráti vytrhali všechny kabely, nic nefunguje. V provozu je pouze radar. Dali mi trasu, jedu podle ní,“ cituje tweet agentura Anadolu.

Piráti podle kapitána posádku zbili, on sám má zraněnou nohu. Dalšího muže zasáhly šrapnely, uvedla agentura Reuters.

Počet útoků pirátů na světových mořích loni vzrostl na 195, což bylo o 33 více než v roce předchozím. Nejčastější byly útoky v Guinejském zálivu, zatímco u somálských břehů se na rozdíl od minulosti žádný takový incident nestal. Na Guinejský záliv připadá devět z 11 loňských případů ostřelování a 95 procent z celkem 135 unesených námořníků. Osmdesát procent útočníků bylo ozbrojeno.

https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/turecko-nigerie-pirati-lod-patrani_2101241041_cen

  V Polsku začaly parlamentní volby a kritizované referendum

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com