V Ústeckém a Libereckém kraji leží na cestách místy sníh

Na severu Čech jsou silnice s opatrností sjízdné. Ve Šluknovském výběžku leží vrstva mokrého sněhu, na horách je několik centimetrů nového sněhu. Silnice na Vysočině a jihu Čech jsou s opatrností sjízdné, někde leží nový sníh, hlavní tahy jsou po solení mokré. Námraza hrozí dnes ráno na silnicích v Jihomoravském kraji, hlavně na Vyškovsku a Brněnsku. Dopravu v Olomouckém kraji komplikuje husté sněžení.

Jihočeský kraj a Kraj Vysočina

Silnice na Vysočině a jihu Čech jsou s opatrností sjízdné. Leží na nich místy nová vrstva sněhu, hlavní tahy jsou po solení mokré. Dobrou viditelnost na silnicích může komplikovat mlha, na Vysočině mrznoucí. Vyplývá to z informací správců silnic.

Teploty jsou po ránu pod bodem mrazu. Na silnicích se někde mohou tvořit zmrazky. Na silnicích nižších tříd leží místy ujetá či zledovatělá vrstva sněhu. Týká se to hlavně silnic ve vyšších polohách a lesních úseků v místech, kde se nepoužívá chemické ošetření silnic.

Podle předpovědi meteorologů bude dnes v Jihočeském kraji zataženo a hlavně na horách může znovu sněžit. Nejvyšší denní teploty vystoupají ke třem stupňům Celsia, v noci klesnou k mínus čtyřem.

Obdobné podmínky budou i na Vysočině. Sněžit má hlavně v severozápadní části kraje. Vítr bude mít rychlost do 50 kilometrů za hodinu.

Jihomoravský kraj

Silnice mohou dnes ráno namrzat, řidiči by měli být opatrní. Vyplývá to z webu Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje. Místy padá déšť se sněhem, na Vyškovsku se objevuje mrznoucí mrholení, na Břeclavsku a Hodonínsku je nasněženo.

Teploty se v kraji pohybují od minus dvou stupňů Celsia do jednoho stupně nad nulou. Fouká slabý a proměnlivý vítr. V okolí dálnice D1 může být snížená dohlednost vlivem srážek a v úseku na Vyškovsku může být rozbředlý sníh. V okolí dálnice D2 padá déšť se sněhem.

  Vláda schválila testy žáků i ošetřovné, lockdown a povinné očkování ne

Komunikace v kraji jsou holé a mokré a sjízdné se zvýšenou opatrností. Námraza hrozí především na Vyškovsku, Brněnsku a v Brně. Kvůli sněhovým srážkám a teplotám okolo bodu mrazu vyjelo kolem půl druhé ráno v Brně do terénu všech 21 posypových vozů společnosti Brněnské komunikace. Údržba skončila kolem půl sedmé. „Chemicky byl ošetřeno 487 kilometrů vozovek, 10 kilometrů vozovek bylo ošetřeno i pluhováním. Spotřebovalo se 81 tun posypového materiálu,“ uvedl provozní ředitel podniku Jan Klištinec.

Královéhradecký a Pardubický kraj

V části východních Čech v noci na dnešek sněžilo. Řidiči musejí být opatrní zejména na Rychnovsku a Orlickoústecku, kde na silnicích ve vyšších polohách leží rozbředlý nebo ujetý sníh. Na Vysokomýtsku mohou vozovky namrzat. Hlavní silniční tahy v Královéhradeckém a Pardubickém kraji byly dnes ráno po chemickém ošetření většinou mokré, uvedli silničáři.

V Krkonoších leží ujetá a místy i zledovatělá vrstva sněhu na silnici druhé třídy na hraniční přechod s Polskem na Pomezních boudách. Ledové plotny jsou místy na silnicích v Orlických horách. Zbytky rozbředlého sněhu po pluhování dnes ráno ležely na silnicích na Náchodsku. Teploty se dnes na východě Čech pohybovaly kolem nuly, na horách bylo kolem minus tří stupňů Celsia.

Přes den by mělo být v Královéhradeckém a Pardubickém kraji zataženo až oblačno, místy s občasným sněžením nebo sněhovými přeháňkami. V nižších polohách bude pršet. Teploty by se měly pohybovat od nuly do plus tří stupňů, na horách má být od nuly do minus tří stupňů.

Liberecký a Ústecký kraj

Silnice jsou dnes s opatrností sjízdné. Ve Šluknovském výběžku leží na cestách vrstva mokrého sněhu, na horách čerstvý sníh ujely pluhy. Vyplývá to z informací správců silnic.

V nižších polohách v regionu v noci pršelo, namrzlé silnice mohou být na mostech. Řidiči neprojedou z Loučné pod Klínovcem do Horní Halže na Chomutovsku a ze Zadní Telnice směrem na Adolfov na Ústecku, silničáři tyto dva horské úseky neudržují.

  Hamáček byl zproštěn mlčenlivosti kvůli cestě do Moskvy. Na policii byl už Kulhánek či Beroun

Sněžit má na horách v Ústeckém a Libereckém kraji přes den. Policisté proto nabádají k opatrnosti a doporučují mít zimní výbavu v autě, pokud lidé vyjíždějí do hor.

Moravskoslezský kraj

Sněžení komplikuje sjízdnost na silnicích v kraji. Kvůli přeháňkám silničáři varují před sníženou dohledností. Vyplývá to z informací ředitelství silnic a dálnic.

Na chemicky ošetřovaných vozovkách leží po nočním sněžení rozbředlý sníh, na inertních úsecích pak ujetá nebo nová vrstva sněhu. Například na cestách nižších tříd na Opavsku může vrstva nového sněhu dosahovat až sedm centimetrů. Také na dálnici D1 musí řidiči počítat s rozbředlým sněhem.

Meteorologové upozorňují na to, že ráno lze očekávat silné sněžení, místy se také bude vyskytovat náledí a zmrazky. Zpočátku má sněžit více, během dne pak místy. Večer budou srážky ustávat. Teploty mají na horách klesnout k mínus čtyřem stupňům Celsia.

Olomoucký kraj

Husté sněžení dnes ráno komplikuje provoz na silnicích v Olomouckém kraji, na kterých je několik centimetrů rozbředlého sněhu. Silnice jsou proto sjízdné se zvýšenou opatrností, vyplývá z informací Ředitelství silnic a dálnic ČR.

Sněžit začalo v Olomouckém kraji v nočních hodinách. Rozbředlý sníh pokrývá silnice v horských oblastech i nižších polohách. Na méně důležitých silnicích je vrstva ujetého sněhu s posypem.

Opatrně by ráno měli řidiči jezdit také po dálnicích. Kluzké jsou v kraji kvůli rozbředlému sněhu dálnice D35, D46 a D1. V kraji stále sněží, což snižuje dohlednost.

Zlínský kraj

Rozbředlý sníh dnes ráno pokrývá silnice ve Zlínském kraji, jehož celé území v noci zasáhlo sněžení. Vozovky mohou místy namrzat. Silnice v kraji jsou sjízdné se zvýšenou opatrností, vyplývá z informací Ředitelství sinic a dálnic ČR.

Na rozbředlý sníh si ráno musí dát pozor řidiči na Vsetínsku, Zlínsku, Kroměřížsku i Uherskohradišťsku. V mokrém sněhu dnes ráno u Bystřice pod Hostýnem na Kroměřížsku uvízl kamion, silnice je tam průjezdná se zvýšenou opatrností.

  Začíná čtvrtý týden celostátní karantény. Země čeká na otevření dalších obchodů i na letadla s materiálem

Teploty se v kraji ráno pohybují kolem bodu mrazu, silnice proto mohou namrzat. Varování před náledím platí hlavně na Vsetínsku. Opatrní musí být řidiči i na dálnicích, které jsou ráno kvůli vrstvě rozbředlého sněhu kluzké.

Autor: ČTK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com