Mynářová ukončila spolupráci s Pražským hradem

Alexandra Mynářová, manželka prezidentova kancléře Vratislava Mynáře, ukončila spolupráci s Pražským hradem. Točila pro něj reportáže či rozhovory, které se týkaly činnosti Hradu či jeho historie. Své rozhodnutí zdůvodnila svou novou prací pro Český rozhlas. Mynářová to uvedla na svém facebookovém profilu.

Od prosince Mynářová začala na regionálních stanicích Českého rozhlasu moderovat pořad Slavné dvojice. Jde o talk show, jejímiž hosty jsou dvojice spjaté rodinnými nebo pracovními vazbami. Mynářová, bývalá televizní i rozhlasová moderátorka, se vrátila do Českého rozhlasu po pěti letech. „Nepovažuji proto za vhodné pracovat – byť bez nároku na honorář – pro úřad hlavy státu,“ uvedla. Napsala také, že v budoucnu již nebude moderovat ani žádné akce na Pražském hradě.

Mynářová podle Víta Nováka z tiskového oddělení Pražského hradu natočila od října 2018 přes 50 reportáží či rozhovorů z prostoru Hradu, lánského zámku či kasáren Hradní stráže. „S formátem videoreportáží nekončíme, ale budeme je tvořit formou sestřihů a provázením zajímavými místy,“ poznamenal. Nebudou v nich již vystupovat žádní moderátoři, protože Mynářová podle něj „nasadila laťku velmi vysoko“.

Uvedl, že videa Mynářové mají celkem na facebooku přes 500.000 zhlédnutí. „Reportáže se stanou navždy součástí tisícileté historie Pražského hradu a byl to ten nejpůvabnější způsob, jak dění v sídle prezidenta republiky zachytit,“ napsal Novák.

Autor: ČTK

  Přehledně: Proč jít před Vánoci na antigenní test a čím se liší od PCR

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com