Izrael: Odpůrkyně očkování pracující ve škole nesmí do práce

ft.com

Izraelský soud rozhodl, že je možné zakázat zaměstnanci přijít na pracoviště, pokud se nechce nechat naočkovat proti covidu-19 ani pravidelně testovat. O dnes zveřejněném rozsudku, který je první svého druhu, informuje na svých stránkách The Jerusalem Post.

Soud zabývající se pracovním právem řešil případ asistentky pracující na jedné ze základních škol. U soudu napadla nařízení vydané místní samosprávou, na základě kterého mají zákaz vstupu do školy zaměstnanci, kteří každých sedm dnů nepodstoupí test na koronavirus nebo se nenechají naočkovat.

Soud uvedl, že práva asistentky nejsou větší než „právo žáků, jejich rodičů a dalších učitelů na život“. Zároveň vyzval zákonodárce, aby v této věci udělali jasno, protože už se objevilo vícero případů, kdy firmy potrestaly své zaměstnance, kteří se nenechali naočkovat, píše agentura DPA.

V Izraeli, který má 9,3 milionu obyvatel, obě dávky vakcíny proti covidu-19 dostalo 4,5 milionu lidí. První dávku má za sebou skoro 5,2 milionu lidí. Izrael v očkování postupuje nejrychleji na světě.

Za sobotu podle ministerstva zdravotnictví v zemi přibylo 285 nově nakažených koronavirem. Pozitivních bylo 1,7 procenta testů, nejméně od konce listopadu.

Autor: ČTK

 

  Sasko chce u hranic s ČR vytvořit bariéru proočkováním populace

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com