Ministerstvo spouští očkování pro „zapomenutou“ skupinu lidí

seznamzpravy.cz

Cena za jednu dávku nepřesáhne podle ministerstva 810 korun. Od pátku se k očkování mohou registrovat cizinci a čeští občané bez veřejného zdravotního pojištění.

Ministerstvo zdravotnictví o půlnoci ze čtvrtka na pátek spustí registraci k očkování pro všechny, kteří nemají veřejné zdravotní pojištění na území České republiky nebo Evropské unie a zároveň dlouhodobě v České republice pobývají. Neboli očkovat se budou moci třeba cizinci s dlouhodobým pobytem, na které se na začátku vakcinace „zapomnělo“. Za vakcínu si ovšem zaplatí.

„Rezervační systém jim nabídne určená očkovací místa, kde bude zároveň i personál mluvící cizím jazykem. V každém kraji bude pro tuto skupinu obyvatel určeno minimálně jedno očkovací místo, v Praze jich bude šest, a to včetně velkokapacitního O2 Universum. Očkovat se bude vakcínou Comirnaty,“ píše resort Adama Vojtěcha v tiskové zprávě.

Cena za jednu dávku nepřesáhne podle ministerstva 810 korun a bude možné ji uhradit přímo na místě.

Jak aktuálně probíhá očkování, se můžete podívat v unikátní mapě.

Registrace na očkování bude probíhat prostřednictvím Centrálního registračního systému, kde je připraven samostatný přihlašovací formulář, a to na adrese registrace.mzcr.cz/samoplatci.

  Maláčová řekla o Babišovi, že je debil

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..