Výdaje ruského prezidentského úřadu rostou

bloomberg.com

Zatímco prezident Vladimir Putin prožívá válku ve svém bunkru, stojí daňové poplatníky čím dál tím víc peněz, napsal zpravodajský server The Moscow Times. S odvoláním na nejnovější statistiky ministerstva financí uvedl, že výdaje federálního rozpočtu na „fungování ruského prezidenta“ se během letošního ledna a února zvýšily o 40 procent.

Za tyto dva měsíce činily výdaje na Putina 9,3 miliardy rublů (podle nynějšího kurzu 2,13 miliardy korun), zatímco ve stejném období loňského roku to bylo 6,6 miliardy rublů. Na začátku letošního března už prezidentský úřad spotřeboval 34 procent svého ročního rozpočtu ve výši 27,3 miliardy rublů.

Zároveň během prvních dvou měsíců letošního roku ministerstvo financí utratilo 18,5 procenta celoročního rozpočtu na armádu; ministerstvo vnitra vyčerpalo 13,7 procent svého rozpočtu a na podporu národní ekonomiky ministerstvo financí vynaložilo 8,9 procent rozpočtu.

Ministerstvo financí nezveřejňuje, jak přesně jsou peníze pro ruského prezidenta vynakládány.

Podle zdrojů, na které se odvolává americký zpravodajský server Daily Beast, v únoru Putin provedl masivní čistku svého technického personálu a propustil asi 1000 lidí – od kuchařů a pradlen až po sekretářky a osobní ochranku. Nahradili je noví zaměstnanci, kteří mají zajišťovat prezidentovy každodenní potřeby.

  Macron nevybízel Kyjev, aby už neusiloval o vstup do NATO, řekl Kuleba

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..