Amsterodamské letiště kvůli stávce vyzvalo cestující, aby tam nejezdili

Na mezinárodním letišti Schiphol v Amsterodamu dnes dopoledne nastal chaos, když tam vstoupili někteří pracovníci letecké společnosti KLM do neohlášené stávky. Vedení třetího nejrušnějšího evropského letiště kolem poledne vyzvalo cestující, aby tam nejezdili, protože terminály už jsou přeplněné. Informovala o tom agentura Reuters. Podle webu pražského letiště problémy dnešní letecké spojení mezi Amsterodamem a Prahou nenarušily.

V Nizozemsku dnes navíc začínají školní prázdniny. Podle serveru flightaware.com se zpozdila asi čtvrtina všech odletů plánovaných z toho letiště. Desítky letů byly zrušeny.

„Terminál je v tuto chvíli příliš plný. Schiphol vyzývá cestující, aby na letiště nejezdili,“ uvedli v prohlášení zástupci letiště. „Moc nás mrzí, že to musíme udělat takto, ale je to nutné, abychom vám zaručili bezpečnost,“ pokračovalo vyjádření.

Policie dopoledne uzavřela dálniční sjezdy vedoucí k letišti, kolony vozidel od odletových terminálů se totiž táhly až za jeho areál. Varování pro cestující platilo do 13:00.

Stávku vyhlásili pracovníci KLM, kteří se starají o přesun zavazadel. Nesouhlasili s výší platů a pracovními podmínkami. Podle tiskových agentur stávka skončila kolem poledne, když se někteří její účastníci sešli s vedením KLM.

„Samozřejmě že budeme v těchto rozhovorech v nadcházejícím období pokračovat,“ uvádí KLM v prohlášení.

ČTK

  V Charkově už vozí cestující první tramvaj z Prahy i autobusy z Plzně

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..