Kanoistka Satková byla po týdnu opět třetí a vede Světový pohár ve slalomu

Kanoistka Martina Satková obsadila na Světovém poháru ve vodním slalomu v Krakově třetí místo. Česká reprezentantka navázala na bronz z úvodního závodu minulý týden v Troji a ujala se vedení v seriálu. Úřadující mistr světa Václav Chaloupka byl ve velmi vyrovnaném závodě mužů pátý.

Třiadvacetiletá Satková dnes ve finále inkasovala dvě trestné sekundy za dotyk branky a s časem 107,83 zaostala o 4,5 vteřiny za vítěznou Mallory Franklinovou z Velké Británie. Druhou příčku obsadila Marjorie Delassusová z Francie.

K druhému umístění na pódiu v kariéře pomohlo Satkové i selhání olympijské šampionky Jessiky Foxové z Austrálie. Vítězka semifinále se vracela do neprojeté branky, nabrala velkou ztrátu a skončila až pátá.

Satková se díky druhému bronzu ujala vedení v průběžném pořadí SP. Na kontě má 100 bodů a před Franklinovou, která triumfem oslavila dnešní 28. narozeniny, vede o šest bodů.

Chaloupka zajel čistou jízdu, ale čas 93,90 na medaili nestačil. Za prvním Nicolasem Gestinem z Francie, který navázal na druhé místo z Prahy, zaostal o 76 setin sekundy. Druhý byl olympijský vítěz Benjamin Savšek ze Slovinska, třetí Brit Adam Burgess, na nějž Chaloupka ztratil 41 setin.

Ve finále v Polsku chyběla vítězka úvodního pražského závodu Tereza Fišerová. Bronzová medailistka z nedávného mistrovství Evropy vypadla stejně jako Jana Matulková a mezi muži Lukáš Rohan v dopoledním semifinále.

Závody SP ve vodním slalomu v Krakově:

Muži:

C1: Gestin (Fr.) 93,14 (0 tr. sekund), 2. Savšek (Slovin.) -0,04 (2), 3. Burfess (Brit.) -0,35 (2), …5. Chaloupka -0,76 (0), v semifinále 18. Rohan (oba ČR).

Průběžné pořadí SP (po 2 z 5 závodů): 1. Gestin 115 b., 2. Savšek 97, 3. Božič (Slovin.) 92, …5. Rohan 75, 11. Chaloupka 55, 20. Heger (ČR) 44.

Ženy:

Nor Lindvik se ve Vikersundu stal mistrem světa v letech na lyžích

C1: 1. Franklinová (Brit.) 103,31 (2 tr. sekundy), 2. Delassusová (Fr.) -1,17 (2), 3. M. Satková -4,52 (2), …v semifinále 12. Matulková, 18. Fišerová (všechny ČR).

Průběžné pořadí SP (po 2 z 5 závodů): 1. M. Satková 100, 2. Franklinová 94, 3. Delassusová 93, …5. Fišerová 85, 22. G. Satková (ČR) 44, 26. Matulková 31.