Izraelská armáda udeřila na cíle v okolí Damašku, zemřelo pět vojáků

Izraelská armáda dnes v ranních hodinách provedla údery v okolí syrského hlavního města Damašku, uvádí agentura Reuters. Podle syrských armádních zdrojů útok zabil pět vojáků a způsobil materiální škody. Cílem bylo mezinárodní letiště a objekty jižně od hlavního města, uvádí armáda.

Syrská protivzdušná obrana na útok odpověděla a sestřelila většinu izraelských raket, do Damašku byly slyšet výbuchy, uvedla syrská vláda. Na sociálních sítích se krátce po izraelském úderu začaly šířit fotografie explozí pozorovaných z města. Jejich pravost nelze ověřit. Není také jasné, zda útok narušil provoz letiště.

Izrael v posledních letech provedl stovky raketových či leteckých úderů na cíle v oblastech kontrolovaných syrskou vládou, zřídka ale operace komentuje. Uznává nicméně, že terčem útoků jsou základny či jiné objekty milic napojených na Írán, jako je třeba libanonské militantní hnutí Hizballáh.

Teherán v poslední době častěji využívá letadel k dopravě vojenského materiálu ke spřízněným jednotkám v Sýrii, právě kvůli narušením pozemní dopravy.

Při izraelském útoku na Damašek letos v červenci podle organizace Syrská observatoř pro lidská práva zemřelo celkem šest lidí a deset bylo zraněno. Na konci srpna útočila izraelská armáda na syrské město Halab (Aleppo), kde podle zdrojů serveru jewishpress.com zničila sklad zbraní íránských revolučních gard.

ČTK

  Na hranici se opět střílelo, obviňují Poláci Bělorusy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com