V sobotu přibylo 564 případů covidu, v nemocnicích se růst neprojevuje

nemorako.cz

V sobotu testy v Česku potvrdily 564 případů koronaviru, o čtvrtinu víc než o týden dřív. Testovaných přitom ubylo, stejně jako podezření na opakovanou nákazu. Jejich počet klesl v mezitýdenním srovnání o 15 na 217. V nemocnicích se sílící šíření nákazy neprojevuje, 774 hospitalizovaných s covidem-19 a 24 z nich ve vážném stavuj je prakticky stejně jako před týdnem. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Počty nově nakažených za jednotlivé dny začaly letos podobně jako v předchozích letech stoupat po prázdninách. Sobotních 564 potvrzených případů je o víkendu nejvíc od poloviny srpna, kdy doznívala nezvyklá letní vlna onemocnění. Lékaři varují před zesílením epidemie v dalších měsících a doporučují zejména starším a chronicky nemocným lidem, aby se nechali proti covidu-19 očkovat či přeočkovat.

Dál se zvyšuje také incidenční číslo, za poslední týden připadá na 100.000 obyvatel 152 nových případů, před týdnem to bylo 137. Nejvyšší týdenní incidence je v Královéhradeckém kraji se 181 případy, nejmenší je počet 104 nově nakažených na 100.000 obyvatel za posledních sedm dní v Karlovarském kraji.

V předchozích dnech se denní přírůstek nakažených zvyšoval společně s počtem antigenních a PCR testů, za sobotu ale testovaných v mezitýdenním srovnání ubylo asi o dvě stovky na 2336. Zhruba třetinová pozitivita u lidí testovaných kvůli příznakům podle epidemiologů ukazuje, že nakažených je násobně víc lidí, než evidují statistiky. Další nakažení buď příznaky nemají, nebo se s mírným průběhem vyléčí doma bez návštěvy lékaře.

Lidí s covidem-19 v nemocnicích tak nepřibývá. Pacientů ve vážném stavu je 24 stejně jako před týdnem a 774 hospitalizovaných je o 17 méně než o týden dřív.

Od začátku epidemie v březnu 2020 bylo v Česku potvrzeno 4,09 milionu případů nákazy koronavirem. Podezření na opakovanou infekci bylo 329.276. S koronavirem dosud zemřelo 41.012 lidí. Za poslední týden bylo úmrtí 43, o týden dřív 52.

  Česko dokončilo ratifikaci obranné smlouvy s USA, podepsal ji Pavel

Zájem o očkování proti covidu-19 se proti předchozí sobotě výrazně snížil. Pro vakcínu si přišlo 432 lidí, o týden dřív víc než tisíc. Lidé si dál chodí hlavně pro druhou posilující dávku, za sobotu jich bylo 331. S očkováním v sobotu začalo pět lidí. Ukončené základní očkování, což obvykle obnáší dvě dávky, v Česku má 6,89 milionu lidí. Pro první posilující dávku si přišlo přes 4,3 milionu lidí a pro druhou téměř 276.000.

ČTK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com