Opravy na Barrandovském mostě v Praze skončí v noci na pondělí

Letošní opravy pražského Barrandovského mostu skončí v noci na pondělí 17. října. Dokončené jsou všechny vrstvy vozovky a stavebníci dodělávají pouze drobné práce, které budou hotové v noci z pondělí na úterý. ČTK to dnes řekl primátorův náměstek Adam Scheinherr (Praha Sobě). Rekonstrukce začala letos 16. května. Původně měly práce skončit 2. září.

Kvůli vynuceným úpravám projektu bylo v létě dokončení oprav posunuto do 29. září. Zda a v jaké výši bude město prostřednictvím své firmy Technická správa komunikací (TSK) uplatňovat po stavební firmě Porr možnou pokutu za zpoždění oprav, zatím nebylo rozhodnuto.

„Práce na jižní části mostu budou dokončeny z neděle na pondělí, poté se budou ještě dodělávat některé práce na severní části, které skončí v noci z pondělí na úterý. Máme dokončeny všechny vrstvy vozovky a dodělány budou detailní práce na dopravním značení nebo odvodňovacích kanálcích,“ řekl Scheinherr.

Upraveno bude také značení na mostě. TSK vyznačí ve směru ze Smíchova do Braníku levý jízdní pruh pouze pro vozidla, která most přejedou a budou pokračovat po Jižní spojce, a nepůjde tak z tohoto pruhu odbočit do Modřan. Nejvyšší povolená rychlost v něm bude 80 kilometrů v hodině, což je o 30 více než ve zbylých pruzích. Cílem je zlepšit dopravu na mostě a zamezit kolonám.

Barrandovský most z roku 1983 je součástí městského okruhu a dosud nebyl nikdy opravován. Denně ho přejede na 140.000 aut, což z něj dělá nejvytíženější komunikaci v Praze. Rekonstrukce stavby je rozložena do několika let a vždy potrvá jen část roku. Celkem vyjdou práce za celé období na 594,5 milionu korun.

Problémy se stavem mostů má Praha dlouhodobě. Na začátku prosince 2017 spadla lávka pro pěší mezi Císařským ostrovem a Trojou, při nehodě byli zraněni čtyři lidé. Město předloni dokončilo stavbu náhrady. Před třemi týdny Praha zahájila práce spojené s opravou Libeňského mostu, připravuje také rekonstrukci Hlávkova mostu. Ve špatném stavu je například i Palackého most. Počátkem září městští zastupitelé rozhodli, že Praha do konce letošního roku investuje 235,9 milionu korun do údržby několika desítek menších mostních konstrukcí.

  V Litoměřicích spadlo lešení, tři lidé se vážně zranili, jsou v nemocnici

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com