„Žádná soudnost, dva měsíce hnusu.“ První reakce na Babišovu kandidaturu

seznamzpravy.cz

Andrej Babiš po týdnech dohadů oznámil, že bude kandidovat na prezidenta. Podle šéfa Pirátů Ivana Bartoše nemá předseda hnutí ANO soudnost.

Jako první zareagovala na Babišovu kandidaturu prezidentská kandidátka Danuše Nerudová. „Andrej Babiš ani po dlouhém pátrání nenašel nikoho lepšího, než je on sám, přestože mu prognózy do druhého kola moc šancí nedávají. Zatímco pánové protikandidáti budou v kampani řešit svou minulost, já jsem připravena zaměřit se na budoucnost nás všech,“ uvedla na sociálních sítích.

Další z uchazečů o Hrad Petr Pavel spojil Babišovu kandidaturu s nedávnými články o své minulosti.

„Vzhledem k intenzivní palebné přípravě, které v posledních týdnech čelím, mě vůbec nepřekvapuje, že Andrej Babiš do toho jde. Osobně se těším, že do debat přinese oživení, ale obecně jeho kandidaturu vnímám jako hrozbu pro Českou republiku, a to kvůli populismu, který zosobňuje,“ uvedl Pavel.

Další z prezidentských kandidátů Pavel Fischer k tomu poznamenal pouze: „Andrej Babiš právě oznámil svou kandidaturu. K tomu mohu poznamenat jediné: svoboda, demokracie, budoucnost!“

Předsedkyně Sněmovny a šéfka TOP 09 Markéta Pekarová Adamová si všímá, že 1. místopředseda hnutí Karel Havlíček v neděli tvrdil, že ANO bude o kandidátovi hlasovat až v pondělí.

„Andrej Babiš oznamuje kandidaturu ještě předtím, než ji předsednictvo ANO schválí. V tom je tak nějak všechno. On je ANO a všichni ostatní jsou jen stafáž. Doufám, že mu teď bude snížen limit na prezidentskou kampaň, kterou začal už v prosinci 2021 nákupem obytňáku,“ uvedla Pekarová.

„Právě začaly dva měsíce hnusu. Dvojnásob bude platit, že každý hlas se počítá, to si musíme ohlídat,“ komentovala Babišovo rozhodnutí senátorka Miroslava Němcová z ODS.

Předseda Pirátů a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš respektuje právo každého kandidovat. „V tomto případě nicméně chybí jakákoliv sebereflexe či úcta k úřadu, kam by se neměl mimo jiné drát člověk souzený za podvody a lhář. Ten člověk prostě nemá soudnost,“ uvedl Bartoš.

  Hlavní je úprava omezení, řekl Bartoš ke snahám zrušit stav nouze

Zdroj: SZ

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com