Kyjev potvrdil nálety na území okupovaná Ruskem a zničení základny vagnerovců

Velitelství ukrajinské armády dnes potvrdilo sérii náletů na cíle na územích okupovaných Ruskem. Na telegramu informovalo o zásahu sedmi kontrolních stanovišť, oblastí s vysokou koncentrací zbraní a vojenské techniky a muničního skladu. Ukrajinské jednotky zasáhly také základnu žoldnéřské Wagnerovy (v ruském přepisu Vagnerovy) skupiny na východě Ukrajiny. Informoval o tom gubernátor Luhanské oblasti Serhij Hajdaj.

Hajdaj oznámil zničení hotelu ve městě Kadijivka, ve kterém podle něj bylo sídlo Wagnerovy skupiny, jejíž žoldnéři bojují na straně Ruska. Rusové podle Hajdaje při útoku utrpěli „značné ztráty“ a „nejméně 50 procent přeživších sil zemře, protože se jim nedostane lékařské pomoci“, cituje šéfa Luhanské oblasti BBC News.

Zásah hotelu potvrdil také starosta města, které je v ruštině označované jako Stachanov. Informovala o tom agentura TASS.

Armáda upozornila také na dění v Ruskem obsazeném Melitopolu na jihu země, kde představitelé dosazené samosprávy nutí ukrajinským obyvatelům ruské pasy. „Ukrajinské hřivny jsou postupně stahovány z oběhu v obchodní síti, obyvatelstvo je nuceno přecházet na ruské rubly,“ uvedla též armáda.

„Okupanti se také snaží finančně motivovat místní obyvatelstvo ke spolupráci, poskytují finanční pomoc osobám v důchodovém věku ve výši 10.000 rublů (zhruba 3700 korun) a vyplácejí vyšší platy loajálním místním obyvatelům, kteří souhlasili s prací v institucích tzv. okupačních orgánů,“ uvedla k dění v Melitopolu ukrajinská armáda na telegramu.

  Pád Putinova režimu je nevyhnutelný - Robert Lansing Institute

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com