Úřady v Buffalu kvůli sněhové bouři zavedly zákaz ježdění v autech

Úřady v Buffalu, druhém největším městě amerického státu New York, zavedly zákaz používání silničních vozidel kvůli pokračující sněhové bouři. Živel si ve Spojených státech vyžádal nejméně 50 životů, z toho 27 v samotném Buffalu. Jde o nejhorší zimní počasí za nejméně dvě generace, píše dnes agentura AP.

Vojenští i státní policisté hlídkují na silnicích na okraji města i velkých křižovatkách, jelikož hodně lidí zákaz obchází, uvedl policejní ředitel v okrese Erie Mark Poloncarz. Počet obětí letošní bouře předčil ten z roku 1977, kdy bylo blizardu na západě státu New York přičítáno 23 obětí.

Nebezpečné zimní podmínky v USA panují na bezprecedentní rozloze od Velkých jezer na hranicích s Kanadou po řeku Rio Grande podél hranice s Mexikem. Zhruba 60 procent americké populace čelilo nějakému druhu výstrahy před zimním počasím. Teploty prudce klesly pod normální hodnoty od Skalistých hor až po Apalačské pohoří.

Těla lidí zemřelých v mrazu v Buffalu byla nalezena v autech, domech bez topení a závějích. Někteří zemřeli, když odhazovali sníh, k jiným nestihli záchranáři včas přijet, píše AP.

„Byla to noční můra. Museli jsme nechat běžet plynový sporák, abychom se zahřáli,“ popsal AP 43letý Greg Monett, který uznal, že jeho způsob zahřívání se nebyl bezpečný. „Neměli jsme na výběr. Umrzli bychom tu,“ dodal Monett. Jeho sestra Maria uvedla, že Greg musel odházet 1,8 metru vysokou kupu sněhu ze svého vjezdu, aby se dnes dostal do nemocnice na dialýzu.

Dnes ráno (po poledni SEČ) bylo v Buffalu bez proudu více než 4000 domů a firem. V oblasti leželo 120 centimetrů sněhu a během dneška by mělo přibýt dalších pět.

  Vražda, která změnila Slovensko. Před třemi lety zavraždili Jána Kuciaka a Martinu Kušnírovou

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com