Pavel dnes na briefingu shrne uplynulý týden a představí další plány

Zvolený prezident Petr Pavel dnes vystoupí před novináře, na briefingu shrne uplynulý týden a oznámí plány na týdny následující. V tomto týdnu stihl několik schůzek s vládními představiteli nebo ústavními činiteli, naopak schůzka s dosluhující hlavou státu Milošem Zemanem zatím domluvená není. Podle dřívějšího Pavlova vyjádření by si příští týden on i jeho tým měl vzít na několik dní volno.

V pondělí Pavel jednal s ministrem zahraničí Janem Lipavským (Piráti) a ředitelem Bezpečnostní informační služby Michalem Koudelkou, v úterý s ministrem vnitra Vítem Rakušanem (STAN) a poradcem pro národní bezpečnost Tomášem Pojarem. Ve středu se setkal s premiérem Petrem Fialou (ODS), předsedkyní Sněmovny Markétou Pekarovou Adamovou (TOP 09) a šéfem Senátu Milošem Vystrčilem (ODS), ve čtvrtek s prezidentem Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) Miloslavem Kalou a policejním prezidentem Martinem Vondráškem.

Pavel také oznámil, že se ještě před inaugurací, jež se bude konat 9. března, chce vydat do některých regionů. Karlovarský hejtman Petr Kulhánek (KOA) ČTK sdělil, že Pavel do kraje přijede 15. a 16. února. V plánu má zvolený prezident také návštěvu Ústeckého a Moravskoslezského kraje.

Co se týče schůzky se Zemanem, termín domluvený není. Budoucí a současný prezident se neshodnou na tom, kdo by měl společnou schůzku iniciovat. Zatímco Pavel očekává, že mu Zeman nabídne termín pro vzájemné jednání, Zeman v minulých dnech řekl, že pokud Pavel o schůzku požádá, rád se s ním setká.

  Poslanci KSČM formulují postoj k rozpočtu na jednání vpodvečer

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..