Počet obětí zemětřesení v Turecku a Sýrii se blíží k 50.000

Počet obětí zemětřesení ze 6. ledna se v Turecku a Sýrii blíží k 50.000. V Turecku se bilance mrtvých zvýšila na 43.600 lidí, uvedl ministr vnitra Süleyman Soylu. Jedná se o přes 1000 mrtvých více, než kolik uváděla předchozí bilance. V sousední Sýrii podle odhadů OSN zemřelo nejméně 6000 lidí, píše dnes agentura Reuters.

Zemětřesení podle Soylua zasáhlo území o rozloze 110.000 čtverečních, což je o padesát procent větší plocha než rozloha České republiky. Podle ministra se úřadům podařilo prověřit zhruba 75 procent domů na zasaženém území. Nějakou míru poničení při tom vykazuje na 600.000 bytových jednotek. Škody zaznamenalo také na 150.000 obchodních a jiných nerezidenčních prostorů.

Provincie na jihu Turecka a oblast na severu Sýrie zasáhly dva zničující otřesy o síle 7,7 a 7,6 stupně před zhruba 14 dny. Od té doby oblast zaznamenala skoro 8000 dalších slabších otřesů. Nejsilnější z nich nastaly o síle přes šest stupňů v pondělí. Mezi lidmi to vyvolalo paniku a několik osob zemřelo. Otřesy způsobily také další škody na majetku.

ČTK

  Válka posílila roky budované partnerství mezi Ukrajinou a CIA, popsal deník NYT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com