Útočný potenciál Ruska se výrazně snížil, píší analytici

Ofenziva ruských jednotek na celé frontové linii na Ukrajině slábne, uvádí nejnovější zpráva analytiků z amerického Institutu pro studium války (ISW). ISW se odvolává mimo jiné na vyjádření jednoho z představitelů pozemních sil ukrajinské armády Ivana Tymočka, podle něhož se intenzita ruského ostřelování v Bachmutu a v několika dalších sektorech fronty výrazně snížila.

Útok na Avdijivku, kterou si Rusko vybralo za nový cíl po Bachmutu, se podle ISW „zadrhnul“. Ruská armáda se rovněž neúspěšně snaží dostat pod kontrolu Marjinku, ačkoli město je prakticky zničeno.

Současné ruské útoky jsou podle Tymočka podnikány s cílem odklonit a rozptýlit ukrajinské jednotky v očekávání ukrajinské protiofenzívy.

Zatímco ruští vojenští blogeři a propagandisté dříve diskutovali o útočných schopnostech Ruska, nyní se jejich pozornost soustředí na posouzení potenciálu Ukrajiny získat zpět území, píše ISW.

Bývalý ministr bezpečnosti samozvané Doněcké lidové republiky Alexandr Chodakovskij podle ISW uvedl, že ruské velení se rozhodlo zastavit každodenní distribuci munice v těch sektorech fronty, kde se aktivní útočné akce téměř úplně zastavily.

ČTK

  Kyjev: Rusko pokrývá drony uhlíkovými vlákny, aby ztížilo jejich sestřelení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com