Exprezident Zeman otevřel svou novou kancelář v Jaselské ulici v Praze

Bývalý prezident Miloš Zeman zahájil činnost v nové kanceláři v Jaselské ulici v Praze. V doprovodu ochranné služby do ní přijel v 11:00. V nové kanceláři, kterou má pronajatu od pražského arcibiskupství, plánuje pracovat jeden den v týdnu. Bude v ní přijímat návštěvy nebo poskytovat rozhovory.

Novinářům řekl, že se na otevření kanceláře těšil a že se zejména těší na své přátele. Jako první činnost dnes poskytne rozhovor deníku Mladá fronta Dnes.

S chodem kanceláře mu budou pomáhat jeho bývalí hradní spolupracovníci, mediální záležitosti bude mít na starosti i nadále jeho bývalý mluvčí Jiří Ovčáček. Ovčáček začal pracovat jako redaktor a komentátor pro server Život v Česku. Avizoval, že Zeman by měl dnes poskytnout rozhovor i tomuto serveru.

Na Zemana před domem čekal bývalý předseda Jazzové sekce Karel Srp, který byl na počátku spolku Přátelé Miloše Zemana. Bývalému prezidentu přinesl fotografie.

Zeman už dříve oznámil, že asistentku v kanceláři mu bude dělat jeho žena Ivana. Ze zákona má bývalý prezident nárok na chod kanceláře a plat asistenta 50.000 korun měsíčně. Částka nebyla od vzniku zákona zvýšena. Zároveň Zeman od státu dostává rentu 50.000 korun měsíčně a starobní důchod zhruba 23.000 korun. Využívá také služební auto s řidičem a policejní ochranu.

Kancelář, která má podobu běžného bytu, si od společnosti XPlace Alfa, realitní kanceláře založené pražským arcibiskupstvím, pronajal spolek Přátelé Miloše Zemana. Spolek Zemanovi po roce 2008 pomáhal s návratem do politiky a později i s prezidentskou kampaní. Mluvčí pražského arcibiskupství Jiří Prinz Deníku N už dříve řekl, že spolek bude platit běžný tržní nájem, blíže částku neupřesnil.

Kancelář se nachází v činžovním domě. Zeman, který se kvůli nemoci pohybuje na vozíku, se po příchodu musel vypořádat se schody, které do budovy vedou. Vystoupat mu je pomohli jeho ochránci.

  Munice z Vrbětic měla vybuchnout v jiné zemi, potvrdil Hamáček. Babiš slíbil odtajnění vyšetřování

Lidové noviny dnes s odkazem na bývalého prezidentova kancléře Vratislava Mynáře uvedly, že kancelář je umístěna v klasické bytové jednotce. Jeden pokoj tvoří kancelář, v dalších místnostech je sociální zařízení a zázemí pro asistentku, ochranku a pro řidiče.

Zemanovi mandát skončil 8. března, v úřadu prezidenta byl deset let. Nyní pobývá ve svém novém domě v Lánech.

ČTK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com