Protestující ve Francii po smrti mladíka v několika městech opět zapalovali auta

V několika francouzských městech ve středu večer lidé protestující proti policejnímu zásahu, při němž zemřel 17letý mladík, zapalovali auta. Po nepokojích z úterý výtržnosti znovu vypukly v Nanterre na předměstí Paříže, potyčky mezi protestujícími a policií zažil také Toulouse nebo Lille, informovala agentura Reuters. Francouzské úřady ve středu vyzvaly ke klidu a na riziková místa poslaly policejní posily.

Ve Viry-Châtillon na jižním předměstí francouzské metropole skupina lidí zapálila autobus, cestující v něm ale nebyli. V Nanterre hořela řada převrácených aut a na policisty létaly dělbuchy.

Mladík přišel o život v úterý ráno krátce poté, co ho policie zastavila při řízení vozu. Když odmítl uposlechnout její výzvu a znovu se rozjel, jeden z policistů po něm z bezprostřední blízkosti vystřelil. Mladý muž, který má severoafrické kořeny, zranění krátce poté podlehl, policista je kvůli zásahu a podezření, že ho zabil, ve vazbě. Francouzský prezident Emmanuel Macron situaci, kdy policista střílel na teenagera, označil za „neomluvitelnou“

Ochránci lidských práv tvrdí, že ve francouzské policii je zakořeněný rasismus, což prezident Macron doposud odmítal.

Reuters s odvoláním na policii píše, že za letošní rok jsou tři případy střelby se smrtelnými následky při policejních dopravních kontrolách, loni jich bylo rekordních třináct. Většina těchto obětí po roce 2017 byli černoši nebo lidé arabského původu.

ČTK

  Kontrarozvědka může vést AfD jako podezřelou z extremismu, rozhodl soud

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com