Ozbrojenci ve střední Nigérii zabili v několika vesnicích nejméně 160 lidí

Ozbrojenci ve střední Nigérii zabili v několika vesnicích nejméně 160 lidí. Informovala o tom agentura AFP, která ke 113 zabitým z předchozí bilance z okresu Bokkos připočetla dalších zhruba 50 dalších obětí ze sousedního okresu Barkin Ladi.

Monday Kassah, šéf místní samosprávy v okrese Bokkos ve státě Plateau, AFP řekl, že útoky trvaly od soboty až do dnešního rána a ozbrojenci cílili na několik vesnic. Oblast je léta sužována etnickým a náboženským násilím.

„V noci jsme spali, když se najednou ozvala hlasitá střelba. Měli jsme strach, protože jsme žádný útok nečekali,“ řekl novinářům Markus Amorudu, jeden z obyvatel vesnice Mushu. „Lidé se schovávali, ale útočníci mnoho z nás zajali, některé zabili, jiné zranili,“ dodal a hovořil o nejméně 113 potvrzených mrtvých a dalších více než 300 raněných. Po útoku byla v regionu nasazena armáda.

První předběžná bilance Červeného kříže uváděla 104 mrtvých v 18 vesnicích v regionu Bokkos. Kassah hovořil o dobře koordinovaných útocích na nejméně 20 vesnic od sobotního večera do dnešního rána.

Dickson Chollom, zastupitel z místní samosprávy v okrese Barkin Ladi Dickson Chollom, hovořil o „nejméně 50 zabitých“ ve čtyřech místních vesnicích.

Jak podotýká agentura Reuters, v oblasti opakovaně dochází ke střetům mezi převážně muslimskými pastevci a křesťanskými farmáři. AFP zase poznamenala, že zdejší obyvatelé také nezřídka čelí nájezdům zločineckých skupin, které rabují vesnice.

ČTK

  V bavorských Alpách našli záchranáři mrtvého 51letého Čecha

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com