Ozbrojenci ve střední Nigérii zabili v několika vesnicích nejméně 160 lidí

Ozbrojenci ve střední Nigérii zabili v několika vesnicích nejméně 160 lidí. Informovala o tom agentura AFP, která ke 113 zabitým z předchozí bilance z okresu Bokkos připočetla dalších zhruba 50 dalších obětí ze sousedního okresu Barkin Ladi.

Monday Kassah, šéf místní samosprávy v okrese Bokkos ve státě Plateau, AFP řekl, že útoky trvaly od soboty až do dnešního rána a ozbrojenci cílili na několik vesnic. Oblast je léta sužována etnickým a náboženským násilím.

„V noci jsme spali, když se najednou ozvala hlasitá střelba. Měli jsme strach, protože jsme žádný útok nečekali,“ řekl novinářům Markus Amorudu, jeden z obyvatel vesnice Mushu. „Lidé se schovávali, ale útočníci mnoho z nás zajali, některé zabili, jiné zranili,“ dodal a hovořil o nejméně 113 potvrzených mrtvých a dalších více než 300 raněných. Po útoku byla v regionu nasazena armáda.

První předběžná bilance Červeného kříže uváděla 104 mrtvých v 18 vesnicích v regionu Bokkos. Kassah hovořil o dobře koordinovaných útocích na nejméně 20 vesnic od sobotního večera do dnešního rána.

Dickson Chollom, zastupitel z místní samosprávy v okrese Barkin Ladi Dickson Chollom, hovořil o „nejméně 50 zabitých“ ve čtyřech místních vesnicích.

Jak podotýká agentura Reuters, v oblasti opakovaně dochází ke střetům mezi převážně muslimskými pastevci a křesťanskými farmáři. AFP zase poznamenala, že zdejší obyvatelé také nezřídka čelí nájezdům zločineckých skupin, které rabují vesnice.

ČTK

  Členské státy EU se shodly na konečné podobě migračního balíčku, Češi se zdrželi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com