Ukrajina zničila většinu útočících ruských dronů, škody hlásí Oděská oblast

Ukrajinská protiletecká obrana v noci na dnešek zničila 17 z 24 ruských útočných dronů a jednu raketu Ch-59. Informovalo o tom ukrajinské letectvo. V Oděské oblasti bylo zasaženo logistické centrum a čerpací stanice a v části Žytomyrské oblasti platí v důsledku ruského útoku varování před znečištěním ovzduší.

„V Oděské oblasti jsou bohužel zásahy. Poškozené je logistické centrum…. Trosky sestřeleného dronu také poničily čerpací stanici,“ informovalo podle serveru Ukrajinska pravda jižní velitelství ukrajinských ozbrojených sil. Přesné následky nočních útoků, jejichž cílem byla podle ukrajinské armády kritická infrastruktura, se stále zjišťují. Nikdo neutrpěl zranění.

Protiletecká obrana napadené země ruské drony sestřelila nad Oděskou, Mykolajivskou, Kirovohradskou, Žytomyrskou a Chmelnyckou oblastí.

Úřady v Žytomyrské oblasti po zásahu blíže neurčeného objektu infrastruktury ve městě Zvjahel vydaly varování kvůli znečištěnému ovzduší. Lidé nemají vycházet, nemají větrat a školy budou mít distanční výuku.

Agentura TASS s odvoláním na zástupce proruského podzemí na Ukrajině píše, že v noci na dnešek bylo zasaženo vojenské letiště u Kryvého Rihu. Informaci nelze nezávisle ověřit.

ČTK

  Genocida čečenského lidu: syn posledního prezidenta Ičkerie na Kadyrovův rozkaz odvést do ruské armády

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com