Bitcoin klesá třetí den a má za sebou nejhorší měsíc od konce roku 2022

Bitcoin klesá třetí den v řadě a má za sebou nejhorší měsíc od konce roku 2022. Dnes kolem 10:30 SELČ ztrácela nejznámější kryptoměna podle specializovaného serveru CoinDesk přes devět procent, a dostala se tak pod hranici 57.000 dolarů (1,34 milionu). Podle agentury Reuters investoři stahují peníze z kryptoměn před rozhodnutím americké centrální banky (Fed) o úrokových sazbách, které padne dnes. Prudce oslabují i další kryptoměny, včetně té druhé největší – etheru.

Hodnota nejobchodovanější kryptoměny na světě se v dubnu propadla o téměř 16 procent. Investoři si vybírali zisky po prudkém růstu, který bitcoin vynesl na rekordní hodnoty nad 70.000 dolarů.

Cena bitcoinu je nyní o 22 procent nižší než březnový rekord 73.803 USD. Dostal se tedy do takzvaného medvědího trhu, jak se nazývá situace, kdy ceny sestoupí z maxima o 20 procent a dál se snižují.

Od začátku letošního roku má však bitcoin stále k dobru 35 procent a je dvakrát výše než loni touto dobou. Zásluhu na tom mají miliardy dolarů, které od ledna přitekly do nově vytvořených burzovně obchodovaných fondů (ETF) na spotový bitcoin.

„Nedávný klesající trend lze přičíst zvýšenému vybírání zisků ze strany investorů, kteří vstoupili na trh během poklesů v letech 2022 a 2023 a také investorům do ETF, kteří byli svědky výrazného zhodnocení cen svých akcií po vstupu na trh v prvních týdnech roku 2024,“ řekl agentuře Reuters analytik společnosti Fineqia Matteo Greco.

ČTK

  Jourová: EU slíbit levné energie nemůže, lidé ale budou mít čím topit

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com