Hizballáh si vyhradil právo na odvetu za izraelské útoky, které zabily 112 lidí
Proíránské hnutí Hizballáh si vyhradilo právo odpovědět na dnešní izraelské údery v Libanonu, které podle aktuálních údajů ministerstva zdravotnictví zabily nejméně 112 lidí, píše agentura AFP.Hizballáh v prohlášení označil dnešní izraelské útoky za masakr a jejich oběti za mučedníky, jejichž krev nebyla prolita zbytečně.
Izrael bude dále útočit na Hizballáh i po příměří s Íránem, tvrdí Netanjahu
Tel Aviv/Bejrút – Nynější příměří ve válce s Íránem neznamená konec, prohlásil dnes večer na tiskové konferenci izraelský premiér Benjamin Netanjahu. Klid zbraní se podle něj netýká proíránského hnutí Hizballáh, na jehož pozice v Libanonu bude Izrael nadále útočit.
Netanjahu uvedl, že Izrael má v Libanonu další cíle, kterých chce dosáhnout, píše server Times of Israel (ToI). Výroky šéfa izraelské vlády přišly po oznámení příměří ve válce mezi Izraelem, USA a Íránem a jen několik hodin poté, co počet obětí dnešních izraelských úderů v Libanonu vzrostl na nejméně 254.
