V pátek přibylo v Česku 56 případů koronaviru, nikdo nezemřel

Během pátku přibylo v Česku dalších 56 potvrzených případů nákazy koronavirem, nikdo nezemřel. Denní přírůstky nakažených se v tomto týdnu drží pod šedesátkou. Celkem bylo v zemi od začátku epidemie zjištěno 9200 nemocných, z toho přes 70 procent z nich se už vyléčilo. Aktuálně je v zemi 6502 uzdravených a 2379 nakažených. S nemocí covid-19 dosud zemřelo 319 pacientů. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví k dnešním 09:00.

U většiny infikovaných má nemoc covid-19 mírný průběh. Nemocniční péči nyní potřebuje 134 nakažených, z toho 18 je v těžkém stavu.

V květnu až na výjimky přibývají v Česku denně desítky případů, tento týden méně než 60. V pondělí laboratoře potvrdily 47 nakažených, v úterý 48, ve středu 36, poslední dva dny přibylo shodně přes 50 případů nemoci. V pátek laboratoře provedly 5485 testů, nejméně za tento týden. Poměr nakažených k počtu testovaných se zvýšil na 1,02 procenta, v předchozích čtyřech dnech se tento ukazatel držel pod jedním procentem.

Nejvyšší počet případů nákazy je od začátku epidemie evidován v Praze, a to 2101, z toho tři pětiny nakažených se už uzdravily. Druhý je Moravskoslezský kraj s 1580 případy, třetí Středočeský kraj má 1063 nemocných. Naopak nejméně případů je v Jihočeském kraji a na Vysočině, shodně 186.

Také při zohlednění počtu obyvatel je situace nejhorší v hlavním městě, kde na 100.000 obyvatel připadá 161 nemocných. V Karlovarském kraji je to 154 a v Moravskoslezském kraji 131 nemocných na 100.000 obyvatel.

Podle aktuálních statistik ministerstva v pátek, stejně jako v úterý a ve středu v Česku nikdo s covidem-19 nezemřel. Tyto údaje se nicméně ještě mohou zpětně měnit. Nejvíce obětí je v Praze, kde s nákazou zemřelo 95 lidí, v Moravskoslezském kraji evidují 60 obětí. Nejméně úmrtí má Zlínský kraj, a to dvě.

  Vrátit, či nevrátit? Vedení STAN projedná dary od firem stíhaného muže

Epidemiologové upozorňují, že celková plošná statistika už není úplně relevantní, za současné situace má smysl zaměřit se na monitoring na lokální úrovni. Největším ohniskem výskytu nemoci covid-19 v Česku je nyní důl Darkov těžební společnosti OKD v Karviné, kde se dosud nakazilo 329 zaměstnanců a jejich blízkých. V pondělí 25. května začala poslední velká vlna rozvolňování, její důsledky pro vývoj nemoci se projeví až v dalších dnech.

Autor: ČTK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com