V pátek přibylo v Česku 56 případů koronaviru, nikdo nezemřel

Během pátku přibylo v Česku dalších 56 potvrzených případů nákazy koronavirem, nikdo nezemřel. Denní přírůstky nakažených se v tomto týdnu drží pod šedesátkou. Celkem bylo v zemi od začátku epidemie zjištěno 9200 nemocných, z toho přes 70 procent z nich se už vyléčilo. Aktuálně je v zemi 6502 uzdravených a 2379 nakažených. S nemocí covid-19 dosud zemřelo 319 pacientů. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví k dnešním 09:00.

U většiny infikovaných má nemoc covid-19 mírný průběh. Nemocniční péči nyní potřebuje 134 nakažených, z toho 18 je v těžkém stavu.

V květnu až na výjimky přibývají v Česku denně desítky případů, tento týden méně než 60. V pondělí laboratoře potvrdily 47 nakažených, v úterý 48, ve středu 36, poslední dva dny přibylo shodně přes 50 případů nemoci. V pátek laboratoře provedly 5485 testů, nejméně za tento týden. Poměr nakažených k počtu testovaných se zvýšil na 1,02 procenta, v předchozích čtyřech dnech se tento ukazatel držel pod jedním procentem.

Nejvyšší počet případů nákazy je od začátku epidemie evidován v Praze, a to 2101, z toho tři pětiny nakažených se už uzdravily. Druhý je Moravskoslezský kraj s 1580 případy, třetí Středočeský kraj má 1063 nemocných. Naopak nejméně případů je v Jihočeském kraji a na Vysočině, shodně 186.

Také při zohlednění počtu obyvatel je situace nejhorší v hlavním městě, kde na 100.000 obyvatel připadá 161 nemocných. V Karlovarském kraji je to 154 a v Moravskoslezském kraji 131 nemocných na 100.000 obyvatel.

Podle aktuálních statistik ministerstva v pátek, stejně jako v úterý a ve středu v Česku nikdo s covidem-19 nezemřel. Tyto údaje se nicméně ještě mohou zpětně měnit. Nejvíce obětí je v Praze, kde s nákazou zemřelo 95 lidí, v Moravskoslezském kraji evidují 60 obětí. Nejméně úmrtí má Zlínský kraj, a to dvě.

  MZV: Česko odsuzuje vojenský převrat v Barmě

Epidemiologové upozorňují, že celková plošná statistika už není úplně relevantní, za současné situace má smysl zaměřit se na monitoring na lokální úrovni. Největším ohniskem výskytu nemoci covid-19 v Česku je nyní důl Darkov těžební společnosti OKD v Karviné, kde se dosud nakazilo 329 zaměstnanců a jejich blízkých. V pondělí 25. května začala poslední velká vlna rozvolňování, její důsledky pro vývoj nemoci se projeví až v dalších dnech.

Autor: ČTK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com