V Česku hrozí od sobotního poledne až do půlnoci silné bouřky

Ojedinělý výskyt silných bouřek s přívalovými srážkami kolem 35 milimetrů a kroupami hrozí v sobotu po poledni na celém území České republiky. Výstrahu s nízkým stupněm nebezpečí vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

„Lokálně se očekává přívalový déšť s ojedinělým rozvodněním malých toků, zatopení podchodů, podjezdů, sklepů apod. Nárazy větru mohou lámat větve stromů. Nebezpečí mohou představovat také kroupy a blesky,“ uvedli dnes meteorologové. Doporučují sledovat vývoj a postup bouřek na výstupech z meteorologických radarů na internetu ČHMÚ www.chmi.cz nebo v aplikaci mobilního telefonu. Výstraha platí od sobotních 12:00 do půlnoci.

Bouřky trápí Česko od uplynulého víkendu. Na přelomu minulého a současného týdne se po silných bouřkách zvedly hladiny řek ve východní polovině ČR. Nejvíce škody velká voda napáchala na Uničovsku a Šumpersku v Olomouckém kraji. Povodně si tam vyžádaly jednu oběť, osmačtyřicetiletou ženu z Šumvaldu. Po další nezvěstné ženě se dál pátrá.

Klienti nahlásili pojišťovnám po víkendových bouřkách přes tisíc škod za více než 100 milionů korun. Nejčastěji jde o vytopené sklepy, garáže a rozbitou střešní krytinu po krupobití. Nejpostiženější oblasti byly v jižních Čechách, na Olomoucku a na Vysočině.

  Rusko nesmí mít podle Lipavského vliv na dění v Evropě, jako je tomu dnes

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com