Změňme strach v respekt, tak můžeme získat sílu, řekl nový ministr zdravotnictví Blatný

Podle nového ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) je nyní potřeba změnit strach, který společnost paralyzuje, v respekt. Pokud se to podaří, můžeme získat sílu. Nový ministr to sdělil ve čtvrtek krátce po uvedení do funkce.

„Když byste se mě zeptali, co vidím jako hlavní úkol pro sebe a celý resort, tak je to potřeba změny. Je potřeba změnit náladu ve společnosti a vnímání aktuální situace,” sdělil nový ministr Blatný.

„Pojďme proto změnit pocit strachu v respekt. Strach nás paralyzuje a rozděluje. Když to změníme, můžeme získat sílu,” dodal.

Zaměřit se je podle něho potřeba nyní hlavně na ochranu rizikových skupin, tedy seniorů a nemocných.

Vystřídal Prymulu 

Blatný ve funkci ministra zdravotnictví vystřídal epidemiologa Romana Prymulu. Do funkce byl premiérem Andrejem Babišem (ANO) uveden ve čtvrtek.

„Hlavní téma, které budeme řešit s novým ministrem, je pandemie koronaviru,“ uvedl při uvedení nového ministra do funkce Babiš. Znovu apeloval na občany, aby dodržovali vládní opatření. „Buďte doma a buďte na homeofficech,“ dodal. Světlem na konci tunelu je podle něho vakcína.

Prymula byl ministrem pouze 38 dní. V čele resortu skončil poté, co se na veřejnosti objevily jeho fotografie, jak vychází z jedné pražské restaurace. To by nebyla žádná kuriozita, pokud by nebyly hospody kvůli platným vládním opatřením zavřené.

Zdroj: https://www.novinky.cz

  Nouzový stav bude moci vláda prodloužit do středy 23. prosince

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com