Babiš nečekaně odjel za Zemanem do Lán

Premiér Andrej Babiš (ANO) se ve čtvrtek odpoledne setkal na zámku v Lánech s prezidentem Milošem Zemanem. Tématem neavizovaného setkání měly být konzultace a aktuální situaci. Později odpoledne se má Zeman setkat i s ministryní financí Alenou Schillerovou.

Sněmovní rozpočtový výbor ve středu doporučil Sněmovně, aby schválila základní parametry státního rozpočtu na příští rok. Ten počítá se schodkem 320 miliard. Na příjmech má stát vybrat 1488 miliard korun a na opačné straně vydat 1808 miliard.

Výbor také doporučil přijmout návrh premiéra Andreje Babiše na zrušení superhrubé mzdy. Podle něj by se měly hrubé mzdy zaměstnanců zdaňovat sazbou 15 procent a u příjmů asi nad 140 tisíc korun měsíčně sazbou 23 procent.

S dopadem změn návrh rozpočtu nepočítá a podle předlohy by měl výpadek příjmů dosáhnout zhruba 52 miliard korun.

Pokud jde o letošní hospodaření státu, ke konci října dosáhl deficitu na 274 miliard.  Sněmovna kvůli dopadům šíření koronaviru schválila navýšení letošní schodku rozpočtu na 500 miliard korun.

Nejvyššího deficitu rozpočtu Česko dosáhlo v roce 2009 kvůli dopadům světové hospodářské krize – přes 192 miliard korun.

Zdroj: https://www.novinky.cz

  Politický geograf Romancov: Rusko je v zoufalém stavu, Rusové jsou z Putina unavení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com