17. kolo ELH: V čele je nadále Plzeň, poslední zůstaly Pardubice

Hokejisté Plzně porazili v 17. kole Tipsport extraligy Litvínov 2:1 po samostatných nájezdech a po sedmé výhře v řadě dál vedou tabulku soutěže. O rozhodující gól se postaral kapitán Západočechů Milan Gulaš.

Procentuálně nejúspěšnějším týmem v extralize, ve které mají jednotlivé týmy odehráno od šesti do deseti zápasů, je ale stále neporažený Třinec. Oceláři doma zdolali Olomouc 5:2 a vyhráli i šesté utkání. Slezané jsou v tabulce se 17 body třetí.

Druhá zůstala Sparta, která dnes na ledě Vítkovic ztratila tříbrankové vedení a nakonec prohrála 4:5 v prodloužení. Druhý bod zajistil ostravskému klubu z brejku Rostislav Marosz.

Tři góly vstřelené ve druhé třetině pomohly k výhře hokejistům Liberce, kteří udolali Hradec Králové 4:1. Dvakrát se mezi střelce zapsal Dávid Gríger.

Z prvního tříbodového zisku v sezoně se radovali hráči Brna, kteří doma porazili Mladou Boleslav 3:2 a oplatili soupeři porážku ze středečního souboje. Dvěma asistencemi se na tom podílela při premiérovém startu posila z NHL, obránce New York Rangers Libor Hájek.

První domácí výhru slavili na čtvrtý pokus i hokejisté Zlína, kteří porazili Pardubice 3:2 po samostatných nájezdech. Dynamo prohrálo popáté v řadě a je nadále poslední.

HC Oceláři Třinec – HC Olomouc 5:2 (3:0, 0:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 3. Gernát (M. Růžička, Hrňa), 8. Hrehorčák (Gernát, O. Kovařčík), 14. M. Stránský (M. Růžička, Jaroměřský), 55. O. Kovařčík (M. Doudera, Jašek), 59. M. Růžička (P. Vrána, M. Stránský) – 34. Kucsera (Dujsík), 40. V. Tomeček (Škůrek). Rozhodčí: Pešina, Šindel – Šimánek, Zíka. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:1. Bez diváků.

* * *

Bílí Tygři Liberec – Mountfield Hradec Králové 4:1 (0:1, 3:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 23. Gríger (T. Rachůnek), 25. Gríger (P. Jelínek, T. Rachůnek), 40. Birner (Filippi, A. Musil), 53. Lenc (Birner, Derner) – 4. Kevin Klíma (Lev). Rozhodčí: Hejduk, Pilný – Lučan, Kis. Vyloučení: , navíc Lenc – Kevin Klíma oba 10 minut. Využití: 1:0. Bez diváků.

Sparta porazila Jablonec 4:3 po prodloužení a je ve finále poháru

* * *

HC Kometa Brno – BK Mladá Boleslav 3:2 (1:0, 2:0, 0:2).

Branky a nahrávky: 17. Klepiš (Schneider, L. Hájek), 24. Plášek (Horký, L. Hájek), 35. Horký (J. Zbořil, Vincour) – 48. Jääskeläinen (A. Zbořil, Ševc), 51. R. Zohorna. Rozhodčí: Šír, Mrkva – Bryška, Axman. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. Bez diváků.

* * *

PSG Berani Zlín – HC Dynamo Pardubice 3:2 po sam. náj. (0:1, 2:0, 0:1 – 0:0)

Branky a nahrávky: 22. Ondráček, 31. Řezníček (Ondráček), rozhodující nájezd Honejsek – 3. Poulíček (Nakládal, Ďaloga), 59. Anděl (Kusý). Rozhodčí: Kika, Kubičík – Ganger, D. Klouček. Vyloučení: 2:1, navíc Holland (Pardubice) 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Bez diváků.

* * *

HC Škoda Plzeň – HC Verva Litvínov 2:1 po sam. náj. (1:0, 0:1, 0:0 – 0:0)

Branky a nahrávky: 4. Suchý (Gulaš), rozhodující nájezd Gulaš – 39. Zygmunt (Havelka, Helt). Rozhodčí: Hradil, Veselý – Rampír, Špringl. Vyloučení: 1:2, navíc V. Hübl (Litvínov) 10 min. Bez využití. Bez diváků.

* * *

HC Vítkovice Ridera – HC Sparta Praha 5:4 v prodl. (0:2, 0:1, 4:1 – 1:0)

Branky a nahrávky: 46. Dočekal (Lakatoš, Dej), 50. Lakatoš (L. Kovář, Hruška), 51. Dej (Werbik), 52. Hruška (R. Černý, Koch), 63. Marosz (Schleiss) – 10. Říčka (Pech, Košťálek), 10. Forman (Zikmund), 31. Rousek (Tomášek), 54. Rousek (Horák, Řepík). Rozhodčí: Jeřábek, Pražák – Malý, J. Svoboda. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:2. V oslabení: 1:1. Bez diváků.