Petříček je v karanténě, na summitu EU ho zastupuje Hrdá

export.cz

Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) je tento týden v karanténě kvůli kontaktu s osobou pozitivně testovanou na koronavirus. Na dnešním jednání ministrů zahraničí zemí Evropské unie ho zastupuje česká velvyslankyně při Evropské unii Edita Hrdá. Petříček to sdělil na dotaz ČTK.

Ministr zahraničí už dříve preventivní karanténu podstoupil. Nevyhnula se ani dalším členům vlády, například ministryni práce Janě Maláčové (ČSSD), v dobrovolné izolaci byl ministr dopravy a průmyslu Karel Havlíček (za ANO). Kvůli pozitivnímu testu hlavní hygieničky Jarmily Rážové byl v karanténě tehdejší ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Přímo s nemocí covid-19 se potýkali vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček, ministr zemědělství Miroslav Toman (oba ČSSD) a ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (za ANO).

Ministři zahraničí zemí EU dnes v Bruselu s největší pravděpodobností schválí zavedení nového sankčního režimu umožňujícího trestat porušování lidských práv po celém světě. Nástroj by měl podle představ unie zjednodušit nyní mnohdy zdlouhavé zavádění postihů. Ministři budou také poprvé od listopadových amerických voleb debatovat o možnostech zlepšení vztahů s budoucí vládou ve Washingtonu.

Autor: ČTK

  Blatný potvrdil, že podepsal petici Milionu chvilek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..