Nesmysly o vakcíně můžou stát životy, varuje biochemik Konvalinka

Z nedávného průzkumu STEM/MARK vyplynulo, že téměř polovina Čechů se očkovat proti covidu nenechá, 19 procent oslovených neví. Nedůvěra k vakcíně podle biochemika Jana Konvalinky, prorektora UK pro vědu a výzkum, roste kvůli tlaku záměrně vypouštěných dezinformací a lží. Ty považuje za práci profesionálů.

„Nesmysly o tom, že vakcíny obsahují potracené lidské plody, že budou měnit DNA lidí, kteří si je budou aplikovat, že slouží k ovládnutí lidstva prostřednictvím jakýchsi čipů, to všechno jsou sice snadno vyvratitelné, ale nebezpečné nesmysly, které mohou nepřímo zabít tisíce lidí, pokud jim uvěří. V posledních dnech jsem doslova zavalen konspiračními texty a videy,“ řekl Právu biochemik.

Ten se na jaře postavil do čela akademické iniciativy k pomoci při testování na covid-19. „Tohle nejsou oprávněné obavy před málo vyzkoušenou technologií. Tohle není pár pomatených mašíblů. Jde o profesionální, dobře udělané a bezpochyby slušně zaplacené videoklipy, které si lidé sdílejí po desetitisících,“ dodal Konvalinka.

„Bojím se, že motivací je prostě jen šířit nedůvěru v demokratický systém a strach z budoucnosti. Mám informace, že to bezpečnostní složky státu považují za součást informační války proti našemu státu ze zahraničí, ale to samozřejmě já potvrdit nemohu,“ reagoval na dotaz redakce prorektor.

Teď mají Češi podle Konvalinky jen tři možnosti. „Žít s rouškami, pozorovat úzkostlivě počet mrtvých a obsazenost nemocnic a jednou za pár měsíců celou zemi na pár týdnů zavřít. Nebo epidemii ignorovat a nechat zemřít další desetitisíce lidí, které nedokážeme ochránit. Anebo rychle proočkovat velkou část populace a konečně z toho blbého viru udělat jen otravnou chřipečku,“ uvažoval Konvalinka.

Nic lepšího než očkování podle něj zatím věda proti infekčním chorobám nevymyslela. „Ten dvě stě let starý trik Edwarda Jennera už zachránil stovky milionů životů, a když mu dáme šanci, zachrání i nás. Ty vakcíny připravují nejlepší mozky této planety. Jakmile budou schváleny nezávislými regulačními orgány ve Spojených státech a EU, nechám se naočkovat,“ řekl.

  Teroristická povaha Moskvy. Čeští poslanci o úderech na Oděsu.

„Ve vakcíně je jen bodlinka viru“

Většina odborníků se shoduje, že k úspěšnému zastavení šíření viru a návratu do běžného života bez lockdownů pomůže 60- až 70procentní proočkovanost populace. Je však otázkou, zda na to lidé kývnou. A tak se v reakci na šíření hrůzostrašných varování objevují na sociálních sítích i zastánci vakcinace, kteří vyvracejí nepravdy a vysvětlují složitou lékařskou terminologii lidskou řečí.

„Očkováním covidem neonemocníte, protože samotný virus v něm není. Koronavirus má svou genetickou informaci kódovanou pomocí RNA. Sám se množit nemůže, potřebuje na to buňku, třeba tu naši. Výrobci vakcíny nevzali RNA celého viru, nýbrž jen její část – tu jakousi bodlinku na povrchu,“ vysvětluje Jana Švecová, lékařka psychosomatické medicíny a psychoterapeutka, jejíž vyjádření získalo na sociálních sítích ohromný ohlas.

„Tenhle kousek RNA se z vakcíny dostane do některých našich buněk a v cytoplazmě se vyrobí bodlinky, které si buňka vystaví na svém povrchu. Jenže to už se objeví buňky našeho imunitního systému, cizích bodlinek si všimnou a postarají se o nápravu. Začnou produkovat protilátky proti bodlinkám. Takže pokud se potom infikujeme, zaútočí už vytvořené protilátky a covid má smůlu,“ uvedla lékařka.

Zdroj: https://www.novinky.cz/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com