ČR přechází do 4. stupně PES, zavírají se restaurace nebo hotely

archiv.ihned.cz

Kvůli zhoršující se epidemické situaci se Česko ode dneška vrací do čtvrtého stupně protiepidemického systému PES. Po dvou týdnech tak musí opět zavřít restaurace, hotely a penziony, bazény, posilovny a další vnitřní sportoviště, stejně jako muzea, galerie, památky či knihovny. Několika výstavám ale ministerstvo kultury udělilo výjimku. Otevřené mohou tentokrát zůstat všechny obchody a služby, poprvé se dnes rozjedou také některé vleky a lanovky.

Obnovený je zákaz vycházení mezi 23:00 a 05:00, shromažďovat se může nejvíc šest osob. Hotely musí zavřít pro rekreační účely, restaurace a další stravovací zařízení mohou provozovat jen výdejní okénka nebo rozvoz. Na bohoslužbách může být obsazeno jen 20 procent kapacity kostela, svateb či pohřbů se může účastnit maximálně 20 lidí. Vnitřní sportoviště jsou uzavřená pro amatéry, není možný ani trénink více než šestičlenných skupin venku.

Děti jdou dnes naposledy před Vánocemi do školy. Ministerstvo kvůli koronaviru prodloužilo vánoční prázdniny, žáci se do lavic vrátí až 4. ledna. Mateřské a vysoké školy budou příští pondělí a úterý fungovat už podle přísnějšího čtvrtého stupně v systému PES.

Návštěvy v domovech seniorů jsou i po přechodu do přísnějšího stupně možné, pokud příchozí předloží negativní test na covid.

Autor: ČTK

  Američtí vojáci přejedou přes ČR na cvičení do Maďarska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com