Piráti na on-line celostátním fóru představí volební lídry

Piráti na svém dnešním celostátním fóru představí veřejnosti své volební lídry do letošních sněmovních voleb a vyhodnotí své výsledky v loňských krajských a senátních volbách. Celostátní fórum se kvůli epidemii uskuteční on-line. Piráti by během něj měli rozhodnout například o tom, zda si založí svůj politický institut, jak jim umožňuje zákon. Proti původním předpokladům nebudou schvalovat koaliční smlouvu se Starosty a nezávislými.

Své lídry v krajích pro sněmovní volby vybrali Piráti už loni. Například v Praze povede kandidátku současná poslankyně a první místopředsedkyně strany Olga Richterová. V Olomouckém kraji bude stát v čele kandidátky pirátský místopředseda Sněmovny Vojtěch Pikal.

Piráti také v těchto dnech rozhodují o tom, zda přistoupí na koaliční smlouvu s hnutím Starostů a nezávislých pro letošní podzimní sněmovní volby. Výsledky dnes ale ještě nebudou, rozhodnutí bude známo až v úterý ráno. Členové pirátské strany dali nicméně loni v listopadu souhlas vedení strany, aby vyjednalo koalici se Starosty. Koaliční smlouvu obě strany vypracovaly v prosinci a v tomto týdnu ji schválilo hnutí STAN.

Hnutí STAN má obsadit první pozici kandidátky ve čtyřech krajích, celostátním lídrem uskupení má být předseda Pirátů Ivan Bartoš. Mezi programové priority patří například nízké daně, dostupná zdravotní péče v regionech, ochrana klimatu, inovace či transparentní vládnutí.

Podrobný program fóra a všechny řečníky najdete ZDE.

Autor: ČTK

  U pomníku Tarase Ševčenka v Praze uctili památku obětí v ukrajinských městech

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com