Po sobotním větru jsou bez proudu domácnosti na Kladensku

Energetici odstranili většinu poruch po sobotním větru, dnes ráno ještě evidovali jednu poruchu na vedení vysokého napětí na Kladensku. Bez proudu zůstává zhruba 300 domácností, dodávka elektřiny by jim měla být obnovena hodinu před polednem, řekla ČTK mluvčí ČEZ Distribuce Soňa Holingerová.

Silný vítr v sobotu zaměstnal i hasiče, vyjížděli hlavně k popadaným stromům. Do večera měli více než stovku výjezdů, hlavně na Kladensku a Mělnicku. Největší nápor zažili krajští hasiči po 17:00, kdy jim přibylo 40 výjezdů.

Napilno měli také energetici, odpoledne bylo bez elektřiny zhruba 15.000 domácností, především na Mladoboleslavsku, ale také na Nymbursku a Kutnohorsku. K 16:00 bylo na celém zásobovacím území ČEZ Distribuce v ČR 19.000 odběrných míst bez elektřiny a 11 poruch na vedení vysokého napětí. Nejhorší situace byla právě ve středních Čechách.

„Pracovali jsme celou noc, ještě o půlnoci jsme evidovali asi 6000 odběrných míst bez elektřiny a devět poruch na vedení vysokého napětí. Podařilo se nám skoro všechny poruchy odstranit a připojit zákazníky. K 6:00 evidujme už jen jednu poruchu, na Kladensku. Pracujme na opravě, dodávka by měla být obnovena v 11:00,“ uvedla Holingerová.

Autor: ČTK

  Prioritu v očkování budou mít zdravotníci a domovy seniorů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com