Kabinet projedná zakázku na bojová vozidla i možné úpravy covidových opatření

novinky.cz

Informace o změnách v harmonogramu dodávek a plateb při mnohamiliardovém nákupu pásových bojových vozidel pěchoty (BVP) projedná na dnešním zasedání vláda. Ministři by se mohli zabývat i záměrem premiéra Andreje Babiše (ANO) na zrušení rotační výuky od 17. května, ale i možnými úpravami dalších koronavirových opatření. Premiér na svém twitteru v neděli také uvedl, že by vládní rada pro zdravotní rizika měla rozhodnout o otevření registrací k očkování proti koronaviru od dnešní půlnoci.

Pořízení 210 BVP za více než 50 miliard korun má být největší moderní zakázkou české armády. Zatímco ministerstvo obrany chce kabinet oficiálně seznámit se záměrem změn, o kterých veřejnost i účastníky tendru informovalo již před rokem, ministerstvo průmyslu a obchodu požaduje zásadnější úpravy soutěže.

Ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) v neděli uvedl, že o konkrétních rozvolněních od 17. května zatím rozhodnuto není. Vláda při rozhodování bude vycházet z aktuálních čísel a doporučení epidemiologů. Prima CNN News v té souvislosti řekl, že kolem 30 nebo 40 procent lidí v Česku může stále onemocnět covidem-19, proto je potřeba rozvolňovat opatrně.

Ministerstvo kultury předloží vládě návrh na zakoupení pozemků a budov, které by měly sloužit jako centrální depozitář Slezského zemského muzea (SZM). Nacházejí se v obci Holasovice na Opavsku blízko Opavy, kde muzeum sídlí. Vláda projedná i materiál, podle něhož chystá Besip spuštění kampaně s názvem 13 minut, kterou chce upozorňovat na nepřiměřenou rychlost jízdy a její možné důsledky.

Kabinet se bude zabývat také úpravami nařízení o obsahových náplních živností či o ochrany zdraví při práci.

Autor: ČTK

  Za vraždu dítěte v Pohořelicích soud v Brně uložil otci 18 let

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *