Babiš: Ve středu a čtvrtek bylo přes 100.000 očkovaných za den

irozhlas.cz

Ve středu a čtvrtek bylo přes 100.000 očkovaných proti nemoci covid-19 za den. Oznámil to dnes na twitteru premiér Andrej Babiš (ANO). Původně Babiš už v polovině března mluvil o tom, že Česko dosáhne 100.000 očkovaných denně po Velikonocích. Následně ale nastaly výpadky dodávek vakcín. Dřívější nejvyšší počet očkovaných za jeden den byl podle statistik ministerstva zdravotnictví 20. května, a to 98.779. Pokud se potvrdí informace premiéra o čtvrtečním počtu očkovaných, tak bylo v Česku za celou dobu očkování podáno už přes pět milionů dávek vakcín proti covidu-19.

„Překonali jsme 100.000 naočkovaných. Dvakrát za sebou. Včera (ve čtvrtek) jsme naočkovali 100.269, ve středu 100.985,“ uvedl premiér. Oficiální údaje ministerstva zatím za středu uvádějí zhruba 97.000 očkovaných, ale čísla ve statistikách se opakovaně zpětně mění po dodatečném nahlašování očkovaných. Údaje za čtvrtek zatím ministerstvo nezveřejnilo.

Zdravotníci dosud podali podle údajů ministerstva od loňského začátku vakcinace ke středě zhruba 4,925 milionu dávek vakcín proti covidu-19. Dokončené očkování mělo asi 1,3 milionu lidí, protože pro plnou vakcinaci jsou u většiny podávaných látek potřebné dvě dávky. Osm z deseti podaných dávek připadá na vakcínu od firem Pfizer a BioNTech.

Autor: ČTK

  Pavel se v Mnichově sešel s Macronem

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com