V centru Prahy nejezdí část metra C. Dopravní podnik opravuje až do víkendu pražce

irozhlas.cz

Od soboty nejezdí metro v části linky C, konkrétně mezi stanicemi Pražského povstání a Muzeum. Pracovníci dopravního podniku tam totiž vyměňují pražce. Náhradní autobusy prověří provoz během pracovního dne ve středu. Výluka potrvá do konce víkendu.

Cestující mohou během výluky využít náhradní autobusy XC, které jezdí přes Vyšehrad a I. P. Pavlova až k Muzeu a dál k Hlavnímu nádraží.

Při poslední podobné výluce byla stanice Pražského povstání v podstatě ucpaná lidmi. Právě kvůli zkušenostem z minulosti a očekávanému náporu nyní jezdí kloubové autobusy do devíti hodin v minutových intervalech.

Kde mají lidé hledat provizorní zastávky autobusů, ukazují nejen informační plakáty a letáky, ale také třeba pracovníci dopravního podniku v reflexních vestách. Lidé je najdou také na webu dopravního podniku.

Od středy je zároveň posílený provoz tramvaje číslo 17 od Vozovny Motol na Sídliště Modřany a některých autobusů.

Nicméně pro ty, kteří chtějí ve stanici Muzeum jen přestoupit na zelenou linku A, by se nic měnit nemělo. Dopravní podnik již několik let postupně vyměňuje staré dřevěné pražce v kolejišti pražského metra za nové betonové. Tentokrát musí pracovníci nahradit více než 400 pražců ve stanici I. P. Pavlova.

Výluka je naplánována do neděle 11. července. Od nového pracovního týdne už by metro mělo jezdit zase tak, jak jsou lidé v Praze zvyklí.

Do té doby je důležité upozornit hlavně ty, kteří se špatně pohybují – vozíčkáře či maminky s kočárky – že stanice Pražského povstání nemá bezbariérový výstup.

Pro přesun dál do města je tedy lepší využít třeba tramvaj ze stanice Pankrác nebo autobus z Roztyl či z Chodova.

Zdroj: https://www.irozhlas.cz

  Zástupce škol: Otevření škol od 1. března je spíš nepravděpodobné

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..