Trump ohlásil žalobu na šéfy Twitteru, Facebooku a Googlu za cenzuru

Zpravy.aktualne.ça

Bývalý americký prezident Donald Trump, který si v minulosti stěžoval na cenzuru, již proti němu podle něj uplatňují velké sociální sítě, oznámil, že zažaluje šéfy společností Facebook, Twitter a Google Marka Zuckerberga, Jacka Dorseyho a Sundara Pichaie. S odvoláním na své zdroje to dnes napsal zpravodajský web Axios. Podle Trumpa se tito technologičtí giganti snaží umlčet konzervativní názory.

Je to další etapa Trumpovy bitvy se společnostmi, v níž jde podle exprezidenta o právo na svobodu projevu a o cenzuru.

O žalobě Trump informoval ve svém golfovém klubu v Bedminsteru. Řekl, že chce, aby se skoncovalo se „zákazy a vydáváním černých listin“. „Navíc žádáme soud, aby tato gigantická sociální média odsoudil za způsobenou újmu,“ řekl exprezident.

Bude hlavním žalujícím a tvrdí, že byl neprávem cenzurován. Žalobu podává u federálního soudu na Floridě.

Podle médií tento krok podporuje organizace America First Policy Institute, k níž se hlásí někteří z bývalých vysokých členů americké administrativy.

Twitter Trumpův účet zablokoval natrvalo v lednu, když exprezident podněcoval své stoupence, kteří pak násilně vnikli do budovy Kongresu. V květnu pak společnost zablokovala také chat, který sdílel příspěvky z Trumpových webových stránek.

Na Facebooku má Trump dvouletý zákaz. Facebook zakročil proti Trumpovým účtům 7. ledna rovněž kvůli prezidentovým vyjádřením souvisejícím s vpádem jeho příznivců do Kongresu.

Agentura AP připomenula, že navzdory zákazu na Twitteru a Facebooku Trump dále šíří lži o loňských volbách a trvá na tom, že vítězem je on. Popírá tak potvrzení regulérnosti voleb ze strany volebních pracovníků, ministra spravedlnosti v jeho administrativě i mnoha soudců, z nichž některé sám jmenoval.

Autor: ČTK

  Moskva nabízí obyvatelům na jihu Ukrajiny ruské pasy, Kyjev to odsoudil

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com