Slovenští pendleři chtějí zablokovat hraniční přechody s Českem, Rakouskem i Maďarskem

irozhlas.cz

Slovenští pendleři ve středu odpoledne chystají blokádu některých hraničních přechodů s Českem, Maďarskem a Rakouskem na protest proti podle nich nepřiměřeným vládním opatřením proti koronavirové nákaze. Podle serveru Pravda.sk to oznámil zástupce přeshraničních pracovníků Juraj Martiny.

Martiny už dříve hovořil o tom, že aktivisté by měli ve středu od 17.00 zablokovat hraniční přechody na dálnicích, tedy Brodské-Lanžhot na hranicích s Českem, Jarovce-Kittsee na hranicích s Rakouskem a Čunovo-Rajka na hranicích s Maďarskem.

Nyní Martiny upozornil, že protesty nemají jednotnou organizaci a že se mohou konat i na menších přechodech. Účast na protestech přislíbily podle něj i některé mimoparlamentní politické strany a odboráři.

Martiny si v rozhovoru pro slovenský zpravodajský portál postěžoval, že slovenská vláda svými opatřeními přehlíží zájmy pendlerů a obyvatel pohraničí. „Nezajímáme je, ačkoliv jsou nás desítky tisíc. Je to pro nás velké zklamání,“ řekl.

„Neočkovaní musí mít PCR test, ale na ten mnozí nemají peníze,“ poznamenal. Upozornil také, že pendleři nemají žádný status, kterým by se dlouhodobě řídili. Vládní opatření jsou podle aktivisty chaotická a lidé jsou unavení a zklamaní.

Protesty na slovenské straně hranice 9. července komplikovaly dopravu přes některé hraniční přechody, například v Mostech u Jablunkova na Frýdecko-Místecku.

Zdroj: https://www.irozhlas.cz/

  86,6 % Rusů podporuje ruskou ozbrojenou invazi do jiných evropských zemí

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..