Přehledně: Jak se od srpna změní koncerty, sport, koupaliště nebo návštěvy zoo

seznamzpravy.cz

Vláda dnes v reakci na klesající počet nakažených covidem dál uvolnila pravidla pro život v Česku.

Změny se týkají koncertů a festivalů, počtu diváků na sportovních akcích, ale také návštěv koupališť a bazénů nebo výstav či návštěv zoologických zahrad.

Na koncerty až 7000 lidí

Dosud mohlo na venkovní kulturní a sportovní akce pět tisíc diváků, nově jich může od 1. srpna přijít sedm tisíc. Uvnitř se kapacita zvedá z dvou tisíc na tři tisíce. Jde o návštěvníky s negativním testem, po covidu či s vakcínou. Nad limit pak jen lidé po nemoci či s očkováním.

Koupaliště a bazény

V bazénech a na koupalištích nebude podle ministra Adama Vojtěcha (za ANO) od 1. srpna omezená kapacita. Nyní ji mohli provozovatelé naplnit na 75 procent. Do bazénů a na koupaliště budou mít podle Vojtěcha nadále přístup jen lidé, kteří jsou očkovaní, v posledních 180 dnech prodělali nemoc covid-19 nebo se nechali otestovat antigenním, případně PCR testem.

Kultura, památky a zoo

Výstavní a další podobné vnitřní prostory si budou moci vybrat, zda dodrží limit návštěvníků na metry čtvereční, který platil dosud, nebo využijí nově 75 procent kapacity. Při organizovaných prohlídkách na zámcích či v zoologických zahradách do 20 lidí nebude nutné potvrzovat bezinfekčnost. Vojtěch to dnes řekl na tiskové konferenci po jednání vlády.

Ve vnitřních například výstavních prostorách v současné době podle Vojtěcha platí omezení jednoho návštěvníka na deset metrů čtverečních plochy. Tento limit bude nadále zachován, ale provozovatel si bude moci vybrat, zda pro něj není výhodnější naplnit kapacitu na 75 procent.

Vláda k úpravám opatření podle Vojtěcha přistoupila na základě toho, že epidemická situace je stagnující, do jisté míry se podle něj možná zlepšuje. „Nepozorujeme žádné zásadní negativní aspekty, ať jsou to počty pozitivních případů nebo počty hospitalizací,“ uvedl.

  Lipavský při návštěvě předá Ukrajině 500 balíčků první pomoci za 3,6 mil. Kč

Zdroj: https://www.seznamzpravy.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..