Mrtvých po záplavách v centrální Číně je přes 300, dosud se uvádělo asi 100

zpravy.aktualne.cz/

Čínské úřady dnes výrazně zvýšily bilanci obětí na životech po záplavách, které asi před dvěma týdny zasáhly centrální Čínu. Mrtvých je podle aktualizovaných údajů nejméně 302, dalších asi 50 lidí se pohřešuje. Informují o tom tiskové agentury. Ještě na konci minulého týdne úřady hovořily asi o stovce obětí.

Rekordní srážky zasáhly v polovině července provincii Che-nan. V jejím správním středisku, metropoli Čeng-čou, voda zabíjela v metru a proměnila ulice v dravé řeky, které strhávaly i vozidla.

V metru několikamilionové metropole zemřelo nejméně 14 lidí. Ve vlakové soupravě v něm uvázlo asi 500 cestujících. Starostka města oznámila, že dalších 39 lidí zemřelo v podzemních parkovištích.

Místní úřady čelí kritice za to, že i přes varování meteorologů nenařídily zastavit hromadnou dopravu. V Čeng-čou spadl za tři dny téměř ekvivalent průměrných ročních srážek, což se stalo poprvé nejméně za 60 let. Škody, které povodně napáchaly ve městě, jeho vedení odhadlo na 53,2 miliardy jüanů (přes 176 miliard Kč).

Autor: ČTK

  Koronaviru podlehli dva lidé v Itálii, desítky dalších onemocněly. Ulice lombardských měst se vylidnily

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *