Vlevo dole: Proč se Babiš bojí Koudelky? Mají snad v BIS nějaké složky?

seznamzpravy.cz

Proč Andrej Babiš, který se rád stylizuje do role silného politika, není schopen normálně a srozumitelně říct, jestli chce, aby Michal Koudelka skončil, nebo pokračoval v čele kontrarozvědky? Souvislostmi aktuální bitvy o ředitele Bezpečnostní informačními služby se zabývá aktuální epizoda politického podcastu Vlevo dole.

„Myslím, že premiér Babiš si velmi dobře uvědomuje riziko, jež podstupuje vyhozením šéfa tajné služby. Topolánkova vláda se takhle kdysi zbavila šéfa rozvědky Karla Randáka, který se pak mstil. Jeho zásluhou se třeba v médiích objevily fotografie z toskánské dovolené premiéra Topolánka s tehdejším šéfem ČEZ Martinem Romanem,“ říká reportér Václav Dolejší a dodává: „Co když i Koudelka má v šupleti nějaký spis třeba o Agrofertu?“

Premiér Babiš se v celé věci chová alibisticky. Prezidentu Zemanovi nedokáže na rovinu slíbit, že šéfa BIS vyhodí, jak si kromě Hradu přejí ještě Rusko a Čína. A stejně tak Michalu Koudelkovi neumí říct, jestli bude jako plnohodnotný šéf pokračovat v čele kontrarozvědky.

„A tak okolo toho premiér bruslí a hledá polovičatá řešení. Hlavně aby si nikoho nenaštval. Snaží se vyhnout odpovědnosti a jde se ochotně zeptat na názor poslanců bezpečnostního výboru, ačkoliv jinak Sněmovnou pohrdá a označuje ji za žvanírnu, která ho jen zdržuje od práce,“ říká Lucie Stuchlíková.

Proč vlastně Andrej Babiš Koudelku až doteď držel? A brání jmenování Koudelky ředitelem BIS víc prezident Zeman, nebo spíše jeho okolí? A dojde i na rozbor Babišova volebního tahu kandidovat v Ústeckém kraji. Víc se dozvíte v aktuální epizodě podcastu Vlevo dole. Poslechněte si ho v přehrávači v úvodu článku.

Zdroj: https://www.seznamzpravy.cz/

  ČSSD chce účinná opatření, nebrání se uzavření průmyslu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..