Ruské televize: Spolupracovnice Navalného Sobolová odcestovala navzdory soudnímu zákazu ze země

irozhlas.cz

Ljubov Sobolová, která je blízkou spolupracovnicí vězněného opozičního politika Alexeje Navalného, odcestovala z Ruska. Informovaly o tom v neděli ruské televize RT a REN, které se odvolávají na své zdroje. Sobolová zemi opustila navzdory soudnímu zákazu opustit Moskvu a přilehlou Moskevskou oblast.

Třiatřicetiletá Sobolová podle těchto zdrojů v sobotu večer odletěla do Turecka. Její vyjádření se zatím nepodařilo získat, uvedla agentura Reuters.

Soud v Moskvě v úterý Sobolové vyměřil trest 18 měsíců omezení svobody za porušení hygienických norem.

Provinění se dopustila účastí na lednové nepovolené demonstraci za Navalného osvobození. Soudní verdikt Sobolové například zakazuje opouštět byt v nočních hodinách, účastnit se masových akcí či vycestovat za hranice města, kde má bydliště.

Sobolová nicméně po vynesení verdiktu v rozhovoru s rozhlasovou stanicí Echo Moskvy uvedla, že rozsudek ještě nevstoupil v platnost. „V zásadě to můžete interpretovat jako možnost opustit zemi,“ dodala.

Sobolová donedávna působila jako právnička Navalného Fondu boje proti korupce, který ruské úřady zakázaly jako extremistickou organizaci. Podobně úřady zakročily i vůči dalším opozičním spolkům a nezávislým médiím. Pozorovatelé dávají tyto zásahy do souvislosti se zářijovými parlamentními volbami.

Zdroj: https://www.irozhlas.cz/

  Tálibán dobyl Mazáre Šaríf a několik provincií, blíží se ke Kábulu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..