U Japonska se rozlomila loď, ropná skvrna se táhne pět kilometrů

zpravy.aktualne.cz/

Nákladní loď se dnes ráno rozlomila u pobřeží severovýchodního Japonska, kde ve středu večer najela na mělčinu v místním přístavu. Do moře unikla ropa, která vytvořila více než pět kilometrů dlouhou skvrnu, informoval dnes list The Times.

Loď Crimson Polaris provozovaná japonskou společností a plující pod panamskou vlajkou vezla dřevěnou drť z Thajska do japonského přístavu Hačinohe, když se ve středu večer dostala do problémů kvůli špatnému počasí a najela na břeh.

Posádce se ještě podařilo loď s výtlakem téměř 40.000 tun uvolnit a vyplout z přístavu, ale kvůli rozbouřenému moři musela vyhodit kotvu jen čtyři kilometry od pobřeží.

Na palubě se navíc objevila prasklina a loď se v časných ranních hodinách rozlomila, informovala japonská pobřežní stráž. Ta se nyní snaží zjistit, jestli se Crimson Polaris potopí, anebo jestli může ohrozit jiné lodi v této oblasti. Nyní je v plavební dráze, kterou lodi využívají při vyplutí z přístavu Hačinohe.

Žádný z 21 čínských a filipínských členů posádky nebyl zraněn a ropa se zatím nedostala k pobřeží, dodala japonská pobřežní stráž.

Od začátku července Japonsko postihla série tropických bouří a cyklónů, které na většinu území této ostrovní země přinesly přívalové srážky a rozbouřily okolní moře.

Autor: ČTK

 

  Migrační krize vyvolaná Putinem zasáhla samotné Rusko

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..