Ceny benzinu a nafty v Česku dál rostou

eurozpravy.cz

Pohonné hmoty v Česku za poslední týden mírně zdražily. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic prodává v průměru za 33,82 koruny, před týdnem byl o čtyři haléře levnější. O sedm haléřů zdražila nafta, za litr teď řidiči dají průměrně 31,67 koruny.

Dražší pohonné hmoty motoristé nakupovali naposledy koncem července. Podle údajů společnosti CCS, která ceny sleduje, je benzin v současnosti o šest korun dražší než před rokem. Za naftu tehdy motoristé platili o 4,50 Kč méně než nyní.

Nejlevnější paliva tankují řidiči v Ústeckém kraji, kde je litr benzinu v průměru za 33,48 Kč. Naftu tam prodávají průměrně za 31,33 koruny.

Naopak nejdražší paliva nabízejí pumpy v Praze. Litr benzinu stojí v hlavním městě průměrně 34,37 koruny. Diesel tankují motoristé v metropoli za 32,30 Kč.

Pohonné hmoty v Česku vytrvale zdražovaly zhruba od začátku roku. V červenci se průměrná cena benzinu přiblížila ke 34 korunám za litr a nafta stála až 31,84 Kč za litr. V srpnu ceny mírně klesly, ale od začátku září opět pomalu rostou.

Zdroj: https://eurozpravy.cz

  ČSÚ: Důvěra v českou ekonomiku v únoru vzrostla na 89,7 bodu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..