Prezident mě sám pozval. Baví ho zprávy, že je mrtvý, řekl Vondráček

novinky.cz

Šéf Sněmovny Radek Vondráček (ANO) navštívil prezidenta Miloše Zemana na jeho pozvání, mají spolu dobrý vztah, řekl rádiu Impuls. Současně uvedl, že dekret o svolání nově Sněmovny podepsal přímo před ním. Prezident se prý baví nad zprávami, že je mrtvý.

„Prezident mě chtěl osobně vidět. Máme dobrý vztah. Bylo vidět, že mě rád vidí. Asi mu chybí setkávání,“ uvedl Vondráček. „Nechtěl jsem způsobit problém, vyhověl jsem přání pana prezidenta,” dodal.

A doplnil, že prezident podepsal dokument o svolání Sněmovny před ním. „Pan Kruliš byl v místnosti, pořídil fotografii,“ řekl s tím, že on ji však u sebe nemá.

Zopakoval také, že prezident s ním vtipkoval. Řešili spolu i volby. „Výsledky vzal na vědomí, říkal, že sleduje monitoring a baví ho zprávy, že je mrtvý,” prohlásil Vondráček.

U prezidenta byl jen několik minut. „Je vidět, že je unavený,” zdůvodnil.

Do pokoje ho dovedla policie

Současně také Vondráček zveřejnil na sociálních sítích k průběhu návštěvy prohlášení. „U vstupu mě vyzvedla ochranná služba policie ČR a zavedla mě až do pokoje pana prezidenta, přičemž Miloš Zeman mě hned zdravil a zval dál,” uvedl.

Vondráčka prý také překvapilo, že o návštěvě nevěděli lékaři. „A upřímně, vás by napadlo, že v Ústřední vojenské nemocnici je možné se k panu prezidentovi dostat bez vědomí lékařů? Celá situace mě mrzí, byla to chyba,” doplnil. A omluvil se řediteli nemocnice a ošetřujícím lékařům.

„Také bych chtěl podotknout, že to nebyla primárně návštěva Radka Vondráčka za Milošem Zemanem, ale jako předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky jsem navštívil prezidenta republiky a cílem mé návštěvy byl ústavní akt rozhodnutí prezidenta republiky o svolání zasedání Poslanecké sněmovny,” vysvětlil důvod návštěvy.

Zdroj: https://www.novinky.cz/

  Testování ve školách zatím ukazuje, že nakažený je jen zlomek dětí

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..