Babiš si otevře poslaneckou kancelář v Roudnici nad Labem

irozhlas.cz

Premiér Andrej Babiš (ANO) si po konci nynější vlády ANO a ČSSD a odchodu do opozice plánuje otevřít poslaneckou kancelář v Roudnici nad Labem. Řekl to dnes v rozhovoru Radiu Z. Ve Sněmovně má v úmyslu dělat konstruktivní opoziční politiku, kabinet například plánuje podporovat v boji proti covidu-19.

Babiš dnes potvrdil prezidentovi Miloši Zemanovi, že od něj nechce pověření k tomu, aby se pokusil sestavit novou vládu. Ve chvíli, kdy s ANO nechtějí strany koalic Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a PirSTAN jednat, by to nemělo smysl, vysvětlil. Chystá se proto na roli opozičního poslance. „Budeme se učit dělat opoziční politiku, kterou budeme dělat konstruktivně,“ řekl.

Poslaneckou kancelář si otevře v Roudnici nad Labem. „Každé pondělí tam budu a budu mluvit s lidmi a chodit mezi lidi,“ řekl. Nechce být a priori proti všem návrhům nové koalice. „Budeme pomáhat vládě v boji proti covidu a přesvědčovat pro očkování,“ zmínil. Budoucí vládní koalice naopak používala koronavirus v boji proti nynější vládě, doplnil.

Podle dřívějšího vyjádření ministryně financí a předsedkyně poslaneckého klubu ANO Aleny Schillerové chce být Babiš ve Sněmovně členem zdravotnického a sociálního výboru.

Babiš byl v letošních volbách do Sněmovny lídrem ANO v Ústeckém kraji. Hnutí v regionu vyhrálo s výraznou převahou ve všech okresech i všech sedmi okresních městech. V kraji získalo 35,61 procenta hlasů, nejvíce v zemi. Babiš získal 38.277 preferenčních hlasů.

Autor: ČTK

  Vojtěch odmítl další zavírání. Svrčinová ale zmínila obchody v režimu výdejen

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..