Zeman schůzkou s Baxou pokračoval v jednání s kandidáty na ministry

ct24.ceskatelevize.cz/

Druhým dnem dnes budou pokračovat jednání prezidenta Miloše Zemana s kandidáty na ministry nové vlády, kterou tvoří Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a Piráti se Starosty a nezávislými (STAN). Na zámek do Lán za hlavou státu dorazí dopoledne nominant na ministra kultury Martin Baxa (ODS), odpoledne pak kandidát na ministra pro evropské záležitosti Mikuláš Bek (STAN).

Za Zemanem přijel v pondělí do Lán jako první z nominantů předseda Pirátů a kandidát na ministra pro místní rozvoj Ivan Bartoš. Hlava státu kandidáty bude přijímat v abecedním pořadí, dnes odpoledne by měl Zeman ještě jednat s kandidátem na ministra pro evropské záležitosti Mikulášem Bekem (STAN). Nadále není jisté, kterého ze členů vlády se prezident případně chystá „vetovat“. Spekulovalo se o nominantovi na místo ministra zahraničí Janu Lipavském (Piráti) a též právě o Bekovi.

Cyklus schůzek by měl skončit v pátek 10. prosince. Poté se Zeman opět setká s premiérem Petrem Fialou (ODS), se kterým mluvil už v neděli po jmenování do funkce předsedy vlády.Protože je prezident kvůli onemocnění covidem v izolaci, vypadá dnešní jednání podobně jako s Fialou a Bartošem. Nového premiéra jmenoval Zeman zpoza plexisklové bariéry, ve stejné místnosti se uskutečnilo i setkání s předsedou Pirátů a dnešní dopolední s Baxou.

Seznam kandidátů na ministry předal Fiala Zemanovi v polovině listopadu. V uplynulém týdnu se nominace kvůli možnému střetu zájmů vzdal místopředseda Starostů a nezávislých Věslav Michalik. Hnutí STAN na jeho místo vybral bankéře Jozefa Síkelu.

Autor: ČTK

  Američtí vojáci přejedou přes ČR na cvičení do Maďarska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..