Někdejší šéfka ERÚ Vitásková chce kandidovat na prezidentku

echo24.cz

Někdejší šéfka Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Alena Vitásková bude kandidovat na prezidentku. Oznámila to v tiskové zprávě. Podrobnosti ke své kandidatuře plánuje představit po stanovení termínu a podmínek voleb. ČTK řekla, že do voleb bude chtít jít díky petičním podpisům občanů, které nyní začne sbírat.

„Po mnohaletém zvažování jsem se rozhodla kandidovat na prezidentku ČR. Jdu do volebního boje, abych zvítězila a byla oporou lidem,“ napsala Vitásková. „Po stanovení termínu a podmínek prezidentské volby vydám prohlášení a představím svůj tým,“ dodala.

Prezidentská volba se uskuteční na začátku příštího roku. Přesný termín vyhlašuje předseda Senátu nejpozději 90 dnů před jejich konáním. Před minulými volbami je tehdejší předseda horní komory Jaroslav Kubera vyhlásil na konci srpna 2017, konaly se v lednu 2018.

Do boje o Hrad bude chtít Vitásková vyrazit s petičními podpisy voličů, potřebovat jich bude 50.000. Po jejich sesbírání chce blíže okomentovat témata, se kterými bude kandidovat. Zaměřit se chce na vymahatelnost práva a spravedlnosti pro všechny občany nebo na otázku zdražování energií.

Zájem o účast v prezidentském klání naposledy minulý týden projevily podnikatelé Karel Janeček a Karel Diviš. Už dříve kandidaturu oficiálně oznámili například senátor Marek Hilšer, komik Miloš Knor nebo prezidentka České asociace povinných Denisa Rohanová a advokátka Klára Long Slámová. Za největší favority sázkové kanceláře považují bývalého premiéra Andreje Babiše (ANO), který chce svou účast potvrdit na přelomu léta a podzimu, a bývalého vysokého vojenského představitele ČR a NATO Petra Pavla. Účast zvažují nebo nevyloučily asi dvě desítky dalších možných uchazečů o prezidentský post.

Autor: ČTK

  Lidovci chtějí programové prohlášení Spolu a PirStan schvalovat 5. listopadu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com