Česká policie po útoku ve Vídni zavedla kontroly na hranicích

Policie zvýšila po střelbě v centru Vídně dohled nad nejvýznamnějšími židovskými objekty v Česku. Už dříve ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) a policie informovali, že kvůli incidentu byly zavedeny namátkové kontroly na hranicích. Premiér Andrej Babiš (ANO) na sociálních sítích uvedl, že chce vyjádřit solidaritu všem lidem v Rakousku a premiérovi Sebastianu Kurzovi.

Česká diplomacie zatím nemá informaci, jestli se útok dotkl českých občanů. „Zastupitelský úřad zjišťuje informace a ověřuje, jestli se útok nedotkl českých občanů. Zatím nemohu tuto informaci dát,“ napsal ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD).

„Děsivé zprávy z Vídně, střelba v centru má podle rakouského ministerstva vnitra za následek několik raněných, patrně i mrtvých. Česká policie je v kontaktu s rakouskými kolegy, přijata opatření na hraničních přechodech s ČR,“ uvedl Hamáček na Twitteru.

Při střelbě po 20:00 ve Vídni zemřel civilista a jeden z útočníků, kterého policie zastřelila. Uvedl to mluvčí ministerstva vnitra, podle nějž si incident vyžádal další zraněné na šesti místech ve městě. Hospitalizováno bylo dosud 15 lidí, uvedla agentura APA s odvoláním na zdravotníky.

Agentura a rakouská média po incidentu informovaly o útoku na synagogu, při němž zemřel policista a jeden z útočníků. Policie ani ministerstvo vnitra nicméně dosud nepotvrdily, že terčem útoku byl skutečně židovský svatostánek. Podle ministra vnitra Karla Nehammera šlo o terorismus.

Zdroj: https://www.novinky.cz

  Předseda Senátu ocenil medailemi mecenáše Dědka nebo kněze Halíka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com