Babiš potopil Vondráčka. Ve vedení nové Sněmovny nebude

novinky.cz

Premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš má za to, že stávající předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) nebude kandidátem hnutí do vedení dolní komory. Babiš to v úterý řekl v České televizi.

„Myslím, že nebude, nebylo by to dobré,” odpověděl Babiš na dotaz, zda ANO nominuje Vondráčka coby svého kandidáta do vedení Sněmovny.

„Tam neměl chodit, tam neměl co dělat,” řekl v úterý Babiš k Vondráčkově návštěvě prezidenta minulý týden v Ústřední vojenské nemocnici. Vondráčka k hlavě státu dovedl kancléř Vratislav Mynář bez vědomí lékařů.

„Hrál tam nějakou roli, která byla úplně zbytečná,” dodal Babiš k Vondráčkovu počínání, které již dřív kritizoval. „Musí nám to dnes na klubu vysvětlit,” dodal Babiš pro Novinky.

„Nemuseli u toho dělat takové divadlo,” řekl k počínání kancléře, kterého v úterý vyzval k rezignaci, a nastínil, že je připraven jej případně odvolat.
Babiš naznačil, že v současné době není třeba aktivovat článek 66, na jehož základě se může parlament usnést, že není schopen výkonu úřadu. Prezident je podle něj v nemocnici krátce, léčí se a jeho role není na stole.

Role prezidenta podle něj bude třeba až za šest týdnů. „Pokud je pan prezident devět dní v nemocnici, léčí se a není jeho role teď na stole, tak bysme měli počkat,” uvedl Babiš.

Lékaři ÚVN podle šéfa Senátu Miloše Vystrčila (ODS) konstatovali, že možnost návratu prezidenta k pracovním povinnostem je v následujících týdnech krajně nejistá, stejně jako dlouhodobá prognóza zdravotního stavu.

Zdroj: https://www.novinky.cz/

  Hamáček by uvítal vyšetření chyb před druhou vlnou epidemie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..